MAXtv Prva liga, 13. kolo, 17.10.2015, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 682
Rijeka

Rijeka sjajnim pogocima Maleša i Leškovića stigla do preokreta protiv Lokomotive

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 17.10.2015.

U 13.kolu MaxTV Prve HNL Rijeka je u Kranjčevićevoj stigla do važne pobjede protiv Lokomotive kojom je ostala na razmaku od dva boda u odnosu na prvoplasirani Dinamo...

Riječka momčad stigla je do pobjede u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive i tako upisala šestu pobjedu u sezoni. Rijeka je prošla težak put do pobjede jer je Lokomotiva povela u 23. minuti, ali bolju igru kapitalizirala je u drugom poluvremenu i stigla do zaslužene pobjede.

Rijeka je krenula bolje u susret te je već u šestoj minuti Josip Radošević s tridesetak metara uputio odličan udarac, ali njegov pokušaj brani Oliver Zelenika. Tri minuta kasnije nakon duplog pasa s Romanom Bezjakom udarac iskosa uputio je Leonard Zuta, a lopta je otišla tik uz stativu.

Lokomotiva je povela u 23. minuti, nakon ubačaja Zvonka Pamića u šesnaestercu najbolje se snašao stoper Dino Perić koji je postigao pogodak za vodstvo domaćina.

U 35. minuti nakon kratkog dodavanja Marina Tomasova, Ivan Močinić je udarcem isosa pogodio stativu. S minimalnom prednošću Lokomotive momčadi su otišle na predah.

Rijeka nije mogla poželjeti bolji start u drugo poluvrijeme jer već u 48. minuti stigla do pogotka, a autor sjajnog pogotka je Mate Maleš koji je uputio snažan udarac s tridesetak metara, vratar domaćina bio je nemoćan i Rijeka je stigla do poravnanja.

U nastavku susreta Močinić i Tomasov pokušali su udarcima iz daljine, ali oba puta sjajno je reagirao vratar domaćina.

Do preokreta rezultata Rijeka je stigla u 71. minuti, nakon duge lopte Radoševića u šesnaesterac, lukavo se snašao stoper Marko Lešković koji je glavom lobovao vratara domaćina za vodstvo Rijeke od 2:1.

Posljednju veliku priliku na susretu imala je momčad Lokomotive, nakon ubačaja Karla Bručića glavom je pucao Jakov Puljić, ali lopta je otišla pored vrata.

• Obrisan korisnik19.10.2015. u 15:38
    Bravo Rijeko! Drago mi je posebno zbog Maleša! Taj igrač zaslužuje VIŠE!
  • Obrisan korisnik17.10.2015. u 22:10
    U drugom pol. puno bolja utakmica, prvo je bilo koma Rijeka zasluženo, ali trebao je Puljić ono zabiti.