NBA: Bucksi osmi na istoku

Marko Breljak • utorak, 18.04.2000.

Milwaukee Bucksi, pobjedom nad Orlandom, rješili su pitanje osmog člana doigravanja na Istoku. Bucksi su na gostovanju u Orlandu poveli odmah na početku sa 20:3 te su u povremeno imali čak 19 razlike. No Orlando se uspio vratiti i nakon prve dvije četvrtine, bilo je "samo" sedam za Orlando. Milwaukee je u nastavku nekoliko puta rijetio da ode na nedostižnu razliku, ali se Orlando predvođen Chuky Atkinsom, cijelo vrijeme vraćao u igru za pobjedu. Atkins je, ušavši kao šesti igrač, postigao 18 koševa uz 4 skoka i 6 asista. Pri rezultatu 85:83 zadnji napad za Magic ponovo je rješavao Atkins, ali njegova trica nije ušla i Bucksi su mogli slaviti. Kod Milwaukeeja najbolji je bio Cassell (19 koševa i 10 asista). Allen je zbog ozljede morao napustiti igru prije zadnje četvrtine, a nakon pregleda će se znati da li će i koliko utakmica morati pauzirati. Trener Magica, Rivers, je nakon utakmice rekao da ima najbolju momčad, ne najkvalitetniju, ali najbolju kao momčad te da se nikad nije osjećao gore nakon poraza, upravo zbog te sjajne momčadi.

Indiana Pacersi, koji su nakon jučerašnje pobjede osigurali prvo mjesto Istoka, gostovali su kod Philadelphije. Sixersima je za osiguranje četvrtog mjesta i prednosti domaćeg terena nad Hornetsima trebala pobjeda nad najboljom momčadi Istoka. Ipak iskustvo Pacersa je prevagnulo i sada moraju pobjediti u zadnjoj utakmici u Chicagu, a Charlotte izgubiti jednu od posljednje svije utakmice, žele li kao četvrti u playoff. U toj utakmici biti će oslabljeni za Iversona, koji ide na tretman ramena da bi ga se pokušalo sačuvati za playoff. Toni Kukoč je igao 24 minute i postigao 9 koševa (šut 3/9), 4 skoka i 6 asistencija. Prije zadnje četvrtine Sixersi su vodili, ali ih je šut od samo 2/17 u zadnjoj četvrtini, doveo na prag poraza. Zadnju loptu za produžetak imao je Kukoč, ali je promašio te je utakmica završila rezultatom 92:90.