MAXtv Prva liga, 29. kolo, 17.04.2015, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3.300
Dinamo

Sluga nije mogao sve obraniti: Soudani opet zabija, Henriquez dodao jedan, Lokosi tek ublažili poraz

Borna Rupnik • petak, 17.04.2015.

I četvrti put ove sezone Dinamo je nadjačao Lokomotivu. Posljednji susret u ovom prvenstvu pripao je Modrima rezultatom 2:1.

Nakon srpanjskih 4:3 u Kranjčevićevoj te listopadskih 3:0 i 2:1 u veljači na Maksimiru, Dinamo je uspješno odradio i završni ligaški dvoboj protiv gradskog suparnika Lokomotive.

Trener Modrih Zoran Mamić najavio je kako će sastav protiv Lokomotive uvelike biti i onaj protiv Rijeke u uzvratu polufinala Kupa. U vrhu napada zaigrali su Henriquez i povratnik Soudani, a iza njih mladi Ćorić.

Upravo je Ćorić zaprijetio nakon desetak minuta, no Sluga je obranio, a vratar Lokomotive još je bolju obranu ubilježio nakon još desetak minuta, kada je iz blizine zaustavio Pivarića.

Ademijev su pokušaj Lokosi zaustavili na crti, Vukojevića je zaustavio okvir gola te se na odmor ipak otišlo s 0:0. Domaćini su uglavnom čekali šansu iz protunapada, no rijetko su uspjeli završavati svoje akcije.

Igrala se 54. minuta kada je Dinamo naposljetku poveo. Pjaca, koji je ušao na poluvremenu, započeo je akciju, a Machado asistirao na drugu vratnicu upravo Soudaniju, koji trese mrežu za 1:0.

Taj je pogodak otvorio utakmicu, a bolje je prigode opet imao Dinamo, no Pjaca i Henriquez nisu bili precizni. Henriquez je do gola ipak stigao u 68. minuti, kada se Soudani prometnuo u asistenta, dok je Čileanac ostao nečuvan i lakoćom povisio na 2:0.

Momčad Tomislava Ivkovića uspjela je smanjiti rezultat. U 77. minuti Rukavina je krenuo jedan-na-jedan protiv Eduarda te nesebično poslužio Gržana, koji je jednostavno obavio završni dio posla.

Međutim, Lokomotiva do izjednačenja nije mogla, a Fernandes i Olmo propustili su potvrditi novo prvenstveno slavlje hrvatskog prvaka.

Dinamo je tako, barem privremeno, povećao prednost na drugom Rijekom na 15 bodova i može se mirno pripremati za put na Kantridu, a Lokomotiva nastavlja borbu za treće mjesto, iščekujući sutrašnji rezultat s Poljuda.