MAXtv Prva liga, 25. kolo, 15.03.2015, 17:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5.200

Branimir Korać • nedjelja, 15.03.2015.

Zadar nije imao nikakve šanse na Kantridi. Domaćin je odnio vrlo visoku pobjedu i vratio se na pobjedničke staze nakon što je u posljednja tri prvenstvena susreta osvojio ukupno dva boda...

Lovre Čirjak
46'
4
Ante Sarić
64'
16
Ivan Pešić
87'
Igor Štimac

Uz brojne izostanke s kojima se Igor Štimac suočio, Zadar nije mogao ravnopravno parirati na Kantridi. Domaćin je glatko slavio s 4:0, a put prema slavlju olakšao je Bekim Balaj koji je uspio u prvih pola sata načeti zadarsku mrežu.

To je i bio preduvjet da Rijeka izbjegne probleme i muke, što raniji pogodak protiv protivnika koji nema moć sučeliti se ovakvoj Rijeci, ali koji može čvrstom igrom u obrani zatvoriti Riječanima prilaze golu i natjerati ih u nervozu.

Stoga je bilo vrlo bitno što ranije otključati zadarsku obranu i postići pogodak, a to je uspio u 27. minuti Balaj. Ovaj put zadarska obrana reagirala je loše, Albanac se domogao lopte i pogodio mrežu Matković.

Uslijedili su teški trenuci za goste koji su se sve teže branili. U 30. minuti s nekoliko poteza domaćin je potpuno zbunio i izbacio iz igre obranu Zadra, a u konačnici asistenciju Alexa iskoristio je Hristov za povećanje prednosti.

Deset minuta prije kraja prvog dijela pao je i treći pogodak. Strijelac je bio Leovac koji se specijalizirao za krasne pogotke, a ovaj put pogodio je s ruba kaznenog prostora odličnim volejom.

U drugom dijelu Zadar može biti zadovoljan što je primio samo jedan pogodak obzirom da su domaćini konstantno prijetili i stvorili niz izglednih prilika. Ostala je realizirana samo jedna i to ona Hristova iz 56. minute kada je postavio konačnih 4:0.

Dok je Rijeka ovom pobjedom učvrstila drugo mjesto, Zadar je nakon poraza u Rijeci i pobjede Istre protiv Osijeka, ostao na posljednjoj poziciji.

• USF192616.03.2015. u 01:32
    Treba rec da je gol za 4:0 neregularan te da je bilo zaledje. Takodjer, Anasu je oprosten drugi zuti. Nisu te greske utjecale na ishod ali opet se grijesi, a nije mogla bit laksa utakmica za odsudit.