MAXtv Prva liga, 17. kolo, 29.11.2014, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1200
Zadar

Slaven Belupo uzeo sva tri boda protiv lošeg Zadra i nastavio s pozitivnim rezultatima

Davor Mikulić • subota, 29.11.2014.

Uvjerljivi su danas bili igrači Ante Čačića koji u Koprivnici dočekali Zadar. Četiri su puta pogađali gostujuću mrežu, a Zadrani će prekid svog lošeg niza morati tražiti u jednom od idućih kola...

Ante Sarić
46'
8
Jakov Surać
64'
21
Domagoj Muić
77'
Miroslav Blažević

Momčad Slaven Belupa nastavila je s vrlo dobrim igrama pod vodstvom Ante Čačića, a što je još bitnije, upisana su nova tri boda, ukupno sedmi iz posljednja tri kola, što se odmah odrazilo i na stanje na prvenstvenoj ljestvici. Farmaceuti su, barem privremeno, preskočili Istru i Osijek, a svog današnjeg protivnika ostavili na samom dnu.

Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina, iako je rezultat mogao biti i nešto uvjerljiviji. Slaven Belupo je bio puno bolja momčad, a jednu od prigoda uspjeli su i iskoristiti. Dogodilo se to u 34. minuti kada je loptu iza leđa gostujućeg vratara Matkovića uspio poslazi Petar Brlek.

Samo četiri minute igre u nastavku bile su dovoljne kako bi domaći sastav došao do drugog pogotka i zapravo riješio pitanje pobjednika. Strijelac je ovaj put bio Marko mirić.

Međutim, tek šest minuta je prošlo na semaforu kada je 27-godišnji Mirić postigao svoj drugi pogodak na utakmici, a ukupno treći ove sezone.

Utakmicu je zaključio Cesarec u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je i četvrti put Matković morao po loptu u svoju mrežu. To mu je deveti primljeni pogodak u posljednja četiri kola u kojima su njegovi suigrači strijelci bili samo jednom.