Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 28.10.2014, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 800

Josip Piršljin • utorak, 28.10.2014.

Nogometaši pulske Istre 1961 prvi su se plasirali u četvrtfinale Hrvatskog kupa. Nisu imali previše problema protiv vodeće momčadi 3. HNL Jug.

Toni Španja
61'
26
Stipe Maretić
71'
5
Ante Bulat
89'
Damir Petravić

Prvu utakmicu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa odigrali su Istra 1961 i Šibenik. Na pulskom stadionu Aldo Drosina okupilo se otprilike 600 gledatelja koji su vidjeli solidan nastup domaćih igrača i pobjedu 2:0 kojom su prošli među osam najboljih momčadi.

Šibenik je u Pulu stigao kao vodeća momčad na trećeligaškom Jugu, ali prvoligašu nije uspio stvoriti ozbiljnije probleme. Već u 13. minuti momčad Igora Pamića došla je do prednosti nakon što je Slavko Blagojević lijepo asistirao Zvonku Pamiću. Trenerov sin je glavom pogodio mrežu Hrvoja Slavice za 1:0.

Saša Dreven na drugoj strani nije imao puno posla, a Istra je do drugog pogotka došla pet minuta prije odlaska na odmor. Najprije je Dejan Radonjić bio u dobroj poziciji za postizanje gola, no lopta se od gostujućeg braniča odbila do Dine Špehara koji natrčava i zabija.

Nastavak utakmice ipak nije ponudio nove promjene rezultata, premda su zeleno-žuti stvorili par dobrih prilika. Šibenski vratar se iskazao u nekoliko navrata, a njegovi suigrači su se malo aktivirali pred kraj dvoboja, no nedovoljno za počasni pogodak.