Niko Rukavina • nedjelja, 05.10.2014.

U popodnevnim dvobojima Serije A, najzanimljiviju utakmicu odigrali su Lazio i Sassuolo. U Rimu je palo pet pogodaka, a objema ekipama dodijeljen je crveni karton. Genoa je došla do pobjede u Parmi u trećoj minuti sudačke nadoknade, a domaće pobjede upisali su Empoli i Sampdorija.

Empoli uvjerljiv protiv Palerma, Lazio i Sassuolo odigrali efikasnu utakmicu

U prvoj utakmici dana Empoli je na domaćem terenu nadigrao i rezultatski nadvisio Palermo. Na stadionu Carlo Castellani, domaćini su poveli na samom početku utakmice, već u 4. minuti preko Maccaronea. Do poluvremena, Tonelli je povisio na 2:0, a konačni rezultat postavio je Pucciarelli u 63. za konačnu potvrdu odlične igre Empolija koji je nadigrao goste sa Sicilije u svim aspektima igre.

Efikasnu i zanimljivu utakmicu, u kojoj je palo pet pogodaka i dosuđena su dva crvena kartona, odigrali su Lazio i Sassuolo. Na kraju su Rimljani slavili s 3:2 i došli su do treće pobjede u sezoni. Lazio je krenuo ofenzivno od prve minute. Pritisak im se isplatio već u 9. kada je Mauri ljevicom opalio s 25 metara i zabio lijep pogodak.

U 25. Lazio je poveo s 2:0 kada je Đorđević glavom pospremio Candrevin centaršut, no već u sljedećem napadu uzvraćaju gosti. Sansone je zbacio Berardija koji je realizirao situaciju 1 na 1. Talijanski reprezentativac Zaza mogao je ubrzo izjednačiti, no njegov udarac završio je na stativi Marchettijeva gola. S druge strane, više sreće imao je Candreva koji je zabio za 3:1 Lazia.

Na samom početku drugog dijela Lorik Cana napravio je jedanaesterac za goste i dobio drugi žuti karton. Iz kaznenog udarca Berardi je bio siguran za svoj drugi pogodak na utakmici. Do 60. minute Sassuolo je bio aktivnija momčad na terenu. Međutim, tada je Peluso također dobio drugu javnu opomenu i izjednačio broj igrača na terenu. Do kraja utakmice Lazio je mogao doći do još pokojeg pogotka.

Genovske momčadi do minimalnih pobjeda, utakmica u Udinama bez pogodaka

Sampdorija je na domaćem trenu nadigrala i pobijedila Atalantu i upisala četvrtu pobjedu u sezoni. trenutno se genovska ekipa nalazi na trećem mjestu Serije A. Utakmicu je riješio Gabbiadini u 35. minuti kada je sam izbio pred golmana gostiju i sigurno poentirao za jedini pogodak na utakmici.

Iako je od 55. minute imala igrača manje, Genoa je došla do pobjede u Parmi Matrijevim pogotkom u 93. minuti. Gosti su poveli u 53. preko Perottija, a samo dvije minute kasnije Roncaglia je dobio drugi žuti karton. S igračem više Parma je počela pritiskati i uspjeli su izjednačiti u 66. preko Coda. I, kada se činilo da će momčadi podijeliti bodove, Matri je primio loptu na rubu šesnaesterca domaćih i zabio za drugu sezonsku pobjedu Genoe.

Udinese je vodio protiv Cesene sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Cascione zabio ja izjednačenje iz kaznenog udarca. Penal je skrivio Widmer, a pogodak za domaćine postigao je Fernandes na asistenciju Di Natalea.

Serie A, nedjelja

Empoli - Palermo 3:0 (Maccarone 4', Tonelli 33', Pucciarelli 63')

Lazio - Sassuolo 3:2 (Mauri 9', Đorđević 25', Candreva 35'/ Berardi 26', 50'-11m)

Parma - Genoa 1:2 (Coda 66'/ Perotti 53', Matri 90+3')

Sampdorija - Atalanta 1:0 (Gabbiadini 35')

Udinese - Cesena 1:1 (Fernandes 62'/ Cascione 90+2'-11m)

Juventus - Roma 18:00

Fiorentina - Inter 20:45

Napoli - Torino 20:45