Alumnus visoko poražen od Moskovljana, ništa od Elitne runde UEFA Futsal Cupa

Branimir Korać • petak, 03.10.2014.

Igrači Alumnusa upisali su i drugi poraz na turniru Glavne runde UEFA Futsal Cupa koji se igra u Moskvi. Domaća Dina bila je očekivano bolja i visoko je slavila rezultatom 8:3...

Kombinacija pobjede Charleroija protiv rumunjske Deve i Dine protiv Alumnusa, označile su i teoretski gubitak šansi za prolazak u Elitnu rundu za hrvatskog prvaka. Charleroi i Dina uoči posljednjeg kola imaju po šest bodova dok s druge strane Deva i Alumnus nemaju niti bod.

Upravo Rumunji bit će Alumnusu posljednji protivnik u Moskvi u kojem će tražiti prve bodove.

Protiv Moskovljana nije išlo, protivnik je jednostavno bio prejak i pobjeda Dine nije dolazila pod znak pitanja.

Domaćin je do vodstva stigao već u četvrtoj minuti pogotkom Carlinhosa da bi Alumnus uzvratio četiri minute kasnije preko Penave. 11. minuta potpuno je usmjerila stvari na stranu Dine, prvo je Carlinhos vratio domaćina u prednost da bi tek što se krenulo s centra Brnić skrivio kazneni udarac, zaradio crveni karton, a Carlinhos povisio na 3:1.

Do kraja prvog dijela Penava je smanjio na 3:2 da bi odmah odgovorili Purdnikov i Hamadijev te je Dina otišla na poluvrijeme s vodstvom 5:2.

Već tada je sve bilo jasno i domaćin je u nastavku rutinski završio posao. S još dva gola Prudnikova te jednim Glavackog slavio je s 8:3, a jedini strijelac za Alumnus u drugom poluvremenu bio je Kristijan Grbeša.

U prvom susretu dana Deva je poražena od Charleroija s 3:2.