MAXtv Prva liga, 10. kolo, 29.09.2014, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1.000
Suci: Damir Batinić, Tomislav Petrović, Dejan Berger
3:0 Zadar
Zadar

Split glatko slavio protiv Zadrana za skok na četvrto mjesto na ljestvici

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.09.2014.

U posljednjem susretu desetog kola MAXtv Prve lige Split je u Parku mladeži bio bolji od Zadra s 3:0. Zadrani nisu pružili ništa posebno, domaćin je bio dosta bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavio...

Mate Bilić
61'
7
Aljoša Vojnović
76'
14
Goran Roce
83'
Theophilus Solomon
46'
21
Domagoj Muić
63'

Miroslav Blažević

Od dolaska Ćire Blaževića na klupu, Zadar nije znao za poraz. Međutim, u Parku mladeži odigrao je lošu utakmicu, domaćin ga je nadigrao i zasluženo slavio. Završilo je 3:0, a gosti su mogli i s težim porazom zaključiti utakmicu.

Prvih pola sata igre u Parku mladeži protekao je baš nez ikakvih uzbuđenja uz skroman nastup s obje strane. Zadrani su se zatvorili bez ambicije prema naprijed dok je s druge strane Split imao loptu u nogama, ali nije uspio kreirati nikakvu opasnost po Matkovića.

Prvi bljesak pred golom Matkovića dogodio se u 29. minuti kada je Rog ubacio na peterac, ali nitko nije uspio proslijediti loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Matković je praktički prvi put morao ozbiljnije intervenirati. Nakon kornera glavom je dobro pucao Bagarić, međutim vratar gostiju uspio je obraniti njegov dobar pokušaj da bi odmah po prvi put zaprijetili Zadrani preko Weitzera, no Vuković je oprezan.

Na samom isteku prvog poluvremena domaćin je stigao do vodstva. Ubačenu loptu iz kornera gostujuća obrana nije uspjela očistiti, ona je pala pred noge Galoviću koji lijepo poteže s desetak metara i pogađa donji kut Matkovićevog gola.

Drugo poluvrijeme počelo je odlično po domaćina. Već u 48. minuti Split stiže do drugog gola i stavlja Zadrane u velike probleme. Vrlo dobri Bagarić potegnuo je s desne strane, Matković je odbio loptu, ali samo do Roga koji iz blizine gura loptu u mrežu.

Pokušao je Zadar nakon drugog gola doći do smanjenja zaostatka, Hrgović je opasno zaprijetio dalekometnim udarcem u 58. minuti, no Vuković se nije dao prevariti.

15 minuta prije kraja u odličnoj prilici našao se Mate Bilić koji iskosa puca pokraj gola da bi u 82. minuti domaćin ipak stigao do trećeg gola.

Lijevom stranom pobjegao je Bagarić, odlično vidio dolazećeg Cikalleshija kojem nije bio problem iz drugog plana poslati loptu u mrežu za konačnih 3:0.

U sudačkoj nadoknadi čisti zicer promašio je Bilić koji je na petercu promašio praznu mrežu, no Split bez obzira na to može biti zadovoljan konačnim rezultatom.