NBA: Portland "kraljevima" skinuo krunu

Marko Breljak • ponedjeljak, 17.04.2000.

LA lakersi najučinkovitija su momčad lige. Omjer pobjeda i poraza, nakon All Stars utakmice im je čak 30-2. U takvom okruženju dočekivali su Minnesotu. U uzbudljivoj završnici Lakersi su, zahvaljujući slobodnim bacanjima Ricea i Bryanta, odnijeli pobjedu nad Wolvesima. O Neal opet sjajan, 33 koša, 15 skokova i čak 8 asista. Solidni su bili i Bryant (25 koševa i 10 asista), ali i Harper sa 15 koševa. kod Minnesote, najbolji strijelci bili su Brandon sa 18 i Szczerbiak sa 16 koševa. Kevin Garnett je postigao 15 koševa i 15 skokova, ali je i promašio nekoliko ključnih lopti u zadnjoj četvrtini. Nakon utakmice rekao je da je Shaquila nemoguće čuvati jer sada pogađa slobodna bacanja - pa ako napraviš prekršaj riskiraš da ostvari tri koša u jednom napadu.

U utakmici između Portlanda i Sacramenta potpuno izjednačene bile su prve tri četvrtine. Međutim u četvrtoj su Blazersi ipak pokazali zašto su treća momčad na zapadu. Bonzy Wells i Rasheed Wallace bili su ključ završnice jer su u zadnjoj četvrtini zajedno postigli 15 koševa. Wallace je sa 18 koševa i 9 skokova predvodio skupinu od šest igrača Portlanda sa preko 10 koševa. Kod Kingsa najbolji je bio Webber sa 21 koš, 8 asista i 5 skokova.

Od ostalih utakmica vrijedi istaknuti pobjedu Hornetsa nad Celticsa, rezultatom 105:102. U vrlo tijesnoj utakmici, Celticsi su imali dva šuta za produžetak, ali su promašili. Ovo je vrlo važna pobjeda za Charlotte jer još uvijek nisu odustali od borbe za četvrto mjesto, sa Sixersima, na Istoku. U međusobnim susretima tih dvaju klubova ove godine bili su bolji tri puta, dok je klub Tonija Kukoča ubilježio samo jednu pobjedu.

Briljantnu utakmicu odigrao je i Gary Payton, koji je sa 43 koša (najviše u karijeri) bio najzaslužniji što je njegova momčad odnijela pobjedu nad rocketsima. Međutim Seattle najvjerovatnije u prvom kolu doigravanja očekuju Lakersi tako da bi morali napraviti pravu senzaciju da prođu u drugi krug. Houston ove godine nije uhvatio playoff, ali imaju mladu momčad i predvođeni Steve Francisom, slijedeće godine mogli bi biti ponovo u vrhu. Biti će interesantno u srijedu kada bi jedan od najvećih igrača našeg doba, Charles Barkley, trebao odigrati svoju oproštajnu utakmicu.