MAXtv Prva liga, 7. kolo, 31.08.2014, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Hrvoje Barišić (Osijek)

Veza Stepčić - Boban donijela Zagrebu sva tri boda protiv Splita

Mihaela Bradovski, Borna Rupnik • nedjelja, 31.08.2014.

Nogometaši Zagreba osvojili su sva tri boda u domaćoj utakmici protiv Splita (2:1), zahvaljujući dvojcu Stepčić - Boban, koji je režirao oba pogotka za Pjesnike. Split je uspio smanjiti, ali ne i izjednačiti.

Lovro Medić
46'
4
Dominik Kovačić
83'
18
Marijo Dučkić
90'
Antonio Mršić
22'
24
Miloš Vidović
46'
17
Marko Rog
65'
Ivan Matić

Nakon domaće pobjede nad Slaven Belupom te europskog gostovanja u Torinu, momčad Splita doputovala je u Kranjčevićevu, na noge Zagrebu koji je bio dodatno osokoljen prošlotjednim bodom osvojenim protiv Dinama.

Pjesnici su bolje krenuli u susret, s nekoliko poluprilika, da bi Stepčić i Boban sredinom prvog dijela najavili svoj dobar dan i natjerali Vukovića na dvije intervencije. Splitske je planove u tom razdoblju poremetila i ozljeda Rugaševića, kojega je zamijenio Mršić.

Zagreb je nastavio stvarati prilike - Krovinović je u 33. minuti dobru povratnu loptu poslao pored gola - a Split čekati svoju šansu nakon pogreška, da bi Livaković zaustavio pokušaje Bagarića i Glavine te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Mreže su se napokon zatresle u nastavku. Igrala se 55. minuta kada je Stepčić iz sredine proigrao Bobana, koji je brži od svog čuvara i zabija za vodstvo Zagreba 1:0.

Samo šest minuta poslije, isti su igrači ponovno matirali obranu Splita. Brza i jednostavna akcija asistenta Stepčića i strijelca Bobana na desnoj strani urodila je udvostručenjem prednosti.

Međutim, nije se dugo čekalo na splitski odgovor. U 63. minuti, nakon jedne Livakovićeve obrane, na pravom je mjesto Bagarić koji iz blizine posprema loptu u mrežu za, pokazat će se, konačnih 2:1.

Zagreb je do kraja utakmice obranio pozitivan rezultat, ali je ostao i bez Jurendića koji je u 84. minuti na nosilima iznesen s terena. Split je u zadnjem napadu imao udarac iz kuta, naprijed je krenuo i vratar Vuković, no promjena više nije bilo.

Split u sljedećem kolu dočekuje Lokomotivu, dok je Zagreb ponovno domaćin splitskom klubu, ovoga puta Hajduku.