Branimir Korać • nedjelja, 27.07.2014.

U Hamburgu je dovršen Telekom kup, a pobjednik ovogodišnjeg izdanja je Bayern. Bavarci su tako obranili naslov pobjednika nakon što su u polufinalu bili bolji od Borussije iz Mönchengladbacha, a u finalu od Wolfsburga...

Nakon što su se u subotu i Bayern i Wolfsburg pomučili i tek nakon kaznenih udaraca izborili ulazak u finale Telekom kupa, očekivao se neizvjesniji finalni dvoboj. Međutim, Bavarci su bili u pravom izdanju i glatko su slavili s 3:0.

Sve je riješeno već u prvih 20 minuta kada je Bayern postigao sva tri pogotka i riješio pitanje pobjednika. Ivan Perišić krenuo je od prve minute, a travnjak je napustio u 21. kada ga je zamijenio Caligiuri dok je Ivica Olić svih 60 minuta proveo na klupi.

Bayern je poveo već u četvrtoj minuti kada je Ribery ubacio za Lewandowskog, a ovaj lakoćom glavom pogodio. U 15. minuti bilo je već 2:0. Rode i Pizarro kombinirali su na vrhu 16 metara, a novi igrač Bavaraca lijepo je pogodio mrežu Grüna da bi u 20. minuti Lewandowski novim golom postavio konačnih 3:0.

U drugom poluvremenu pogodaka nije bilo, ostalo je 3:0 i Bayern je obranio naslov pobjednika.

Wolfsburg - Bayern 0:3

Wolfsburg: Grün - S. Jung, Naldo (Klose 31), Knoche, Rodriguez – Medojević (Malanda 31), Klich (Seguin 44) – Perišić (Caligiuri 21), Arnold (Hunt 31), Vieirinha – Scheidhauer

Bayern: Starke – Hojbjerg, Martinez, Badstuber (Rafinha 34), Bernat (Contento 37) – Alaba, Rode (T. Schweinsteiger 56) - Gaudino, Pizarro, Ribery (Oikonomou 56) – Lewandowski (Scholl 55)

U susretu za treće mjesto HSV je s 3:1 svladao momčad Borussije iz Mönchengladbacha. Nakon što je u prošla dva izdanja ovog natjecanja zauzeo posljednje mjesto, HSV je napokon upisao pobjedu.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu i asistirao je Demirbayu za treći pogodak dok je Ivo Iličević ušao u drugom poluvremenu.

Na poluvremenu HSV je imao 2:1 zahvaljujući golovima Zoue i Van der Vaarta dok je Demirbay u drugom dijelu stavio točku na i. Jedini pogodak za Borussiju postigao je Raffael.

Borussia M - HSV 1:3

Borussia M'Gladbach: Heimeroth - Korb (31.Younes), Brouwers, Jantschke, Daems - Herrmann, Brandenburger, Sezer, Hazard - Ritter, Raffael (31. Hahn)

Hamburger SV: Adler - Diekmeier (54. Tah), Westermann, Kačar, Jansen (31. Jiracek) - Zoua, Badelj, Skjelbred (15. Arslan), Stieber (31. Iličević) - van der Vaart (31. Demirbay) - Rudnevs (46. Steinmann)