Europska liga, kvalifikacije, 2. pretkolo, 24.07.2014, 20:30 h, Budimpešta, Ferenc Puskas, gledatelja: 4.000
Suci: Paolo Valeri, Matteo Passeri, Filippo Meli (Italija)

Branimir Korać • četvrtak, 24.07.2014.

Nogometaši Rijeke upisali su i drugu pobjedu protiv Ferencvarosa i plasirali se u treće pretkolo Europske lige. U Mađarskoj su slavili s 2:1 te s ukupnih 3:1 prošli dalje. Ivan Krstanović bio je strijelac, ali je i zaradio isključenje nakon kojeg je Rijeka s čovjekom manje bila na terenu posljednjih 40 minuta. Drugi pogodak postigao je Miral Samardžić...

Daniel Bode
61'
17
Stjepan Kukuruzović
66'
22
Attila Busai
79'
Matjaž Kek

Matjaž Kek i njegovi igrači nisu dali nadu Ferencvarosu da bi mogao do čuda. Riječani su već u prvom poluvremenu riješili pitanje prolaza, a u nastavku susreta uspješno su zadržali prednost.

Donekle u neugodno situaciju Rijeku je stavio Ivan Krstanović glupo zarađenim isključenjem zbog dva žuta kartona u kratkom razmaku. Prvo je prekršajem zaustavio Mađara, a zatim je Mateosu u skoku uvalio lakat. Riječki napadač zaradio je isključenje i definitivno mora pripaziti na laktove i olaka padanja, u nekoj neizvjesnijoj utakmici Rijeku će to skupo koštati.

Inače, Rijeka je od početka susreta bila bolji protivnik, a do vodstva je stigla već u 20. minuti. U kaznenom prostoru rukom je igrao Mateos, dosuđen je kazneni udarac, a "kralj penala" Ivan Krstanović pogađa mrežu Ferencvarosa.

U 37. minuti bilo je već 2:0 za Riječane, Josip Brezovec izveo je udarac iz kuta, najviši u skoku bio je Miral Samardžić te povisio prednost.

Već tada bilo je jasno da će Riječani proći dalje jer je Ferencvaros trebao čak četiri pogotka u drugom dijelu, a u 135 minuta nije stvorio niti toliko prilika.

Iako je Krstanović zaradio rano isključenje u drugom poluvremenu i Rijeka bila prisiljena 40 minuta igrati s igračem manje, Ferencvaros nije izgledao kao momčad koja može do preokreta.

Sve što je napravio bilo je smanjenje zaostatka na konačnih 2:1 i to nakon prodora Gyombera kojeg je u konačnici u 16 metara prekršajem zaustavio Samardžić, a Ugrai iz kaznenog udarca smanjio na 2:1.

Do kraja susreta domaćin je bio najbliže golovima kada su pokušavali Kukuruzović i Ugrai, prvi je pucao pokraj gola, a pokušaj drugog zaustavio je uglavnom besposleni Vargić.

Rijeka je mirno privela utakmicu kraju, izborila prolaz u treće pretkolo gdje ima veliku priliku za prolaz jer će joj protivnik biti čak i lakši od Ferencvarosa, Vikingur s Farskih Otoka.

• Zdren25.07.2014. u 13:41
    Krle je prljav igrač, štaš, ponekad ga malo ponese. Voli laktariti, a i simulirati.
    Zdren
  • Obrisan korisnik25.07.2014. u 10:22
    Krstanovic je jedno drvo,kako izgledom tako i u mozgu
  • Obrisan korisnik25.07.2014. u 08:51
    Meni je potpuno nepojmljivo da jedan igrač sa iskustvom ko što ga ima Krstanović može tako ostaviti ekipu na cijedilu. Na stranu to što se vodi 2 - 0 i što se utakmica koja slijedi igra protiv poluamaterskog kluba, ali takva nepromišljenost je u njegovim godinama nedopustiva. Vikingor nebi trebao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.07.2014. u 23:19
    Krstanović je već u prvoj mogao solidno letiti sa terena. Lakat i dva ciganska simuliranja... Rijeci svaka čast, Vikingur se gazi kao plitak potok.EDIT: Realno, mogao je u 2 tekme dobiti 3 crvena.
  • narada10824.07.2014. u 23:13
    bravo Riječani, bili su za jednu klasu bolje. Treneru Dollu je u intervju- u nakon tekme teško bilo savladiti frustracije. Da nije bilo tog traljavog drugog poluvremena Hajduka, reklo bi se da su svi naši solidno i standardno odradili posao, šta za RNK nikako nije bilo za predvidjeti. Dobro ono sa... [više na forumu]