MAXtv Prva liga, 1. kolo, 20.07.2014, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2000
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Miro Grgić (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek)

Riječani u novu sezonu krenuli gostujućom pobjedom kod povratnika u ligu

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.07.2014.

Treći susret u novoj sezoni MAXtv Prve lige odigrali su Zagreb i Rijeka. Momčad s Kantride doputovala je u Kranjčevićevu po tri boda za dobar ulazak u sezonu i nastavak niza započetog još krajem prošle sezone dok je domaćin htio skinuti "veliki skalp" i pokazati da neće biti lagan zalogaj u novoj sezoni. Zagreb je bio borben, ali nekonkretan, dok je Rijeka pokazala kvalitetu i zasluženo slavila...

Lovro Medić
34'
18
Marijo Dučkić
57'

Dražen Medić
9
(do 62')
21
(do 52')
Matjaž Kek

Povratnik u MAXtv Prvu ligu Zagreb nije uspio na svom terenu iznenaditi favorizirane Riječane i doći barem do boda. Iako su gosti u susret ušli u dosta šarenom sastavu, uspjeli su slaviti. Zagreb je pokušavao i nije se uplašio, međutim Rijeka je jednostavno bila kvalitetniji protivnik.

Prvo poluvrijeme u Kranjčevićevoj nije donijelo zanimljiv nogomet, Zagreb se nije postavio zatvoreno iako je poluprilike imao iz kontranapada. Rijeka je pritisnula domaćina samo u razdoblju od 25. do 30. minute, međutim do pogotka nije došla.

U početku susreta najviše problema Riječanima stvarao je Gabrijel Boban koji je u nekoliko navrata lijepo povukao, međutim nije bilo konkretnosti u završnici. Jednom je preko gola zapucao Valentino Stepčić, a u ostalim slučajevima ili nije bilo njegovih suigrača na dobre ubačaje ili je riječka obrana bila koncentrirana.

U riječkom razdoblju dobre igre prvo je pokušao Andrej Kramarić, no Livaković je bio oprezan da bi odmah nakon njega u dva navrata prijetio Zlomislić. Prvo je u 28. minuti pucao tik uz suprotnu vratnicu da bi odmah nakon toga opalio visoko preko gola.

Trener Bijelih Dražen Medić povukao je prvu izmjenu već u 33. minuti kada je iz igre izvadio Ivana Ljubičića, a ubacio Lovru Medića, no do kraja prvog dijela nije bilo opasnosti pred golom oba vratara.

Rijeka ostala bez Moisesa

Riječani su skupo platili ovu pobjedu u Kranjčevićevoj i Matjaž Kek ostao je bez odličnog Brazilca Moisesa. Uveo ga je u igru početkom drugog poluvremena, ali već u 74. minuti morao ga je izvesti van i poslati na teren Matu Jajala. Prema prvim informacijama riječ je o ozljedi meniskusa, a o koliko teškoj ozljedi je riječ, znat će se u ponedjeljak nakon dodatnih snimanja. Matjaž Kek nije optimističan, kaže kako koljeno Moisesa ne izgleda dobro i to nikako nisu dobre vijesti posebno jer je Moises odlično otvorio sezonu.

Zato je drugo poluvrijeme bilo bolje i konkretnije. Već u 49. minuti Ivan Vargić morao je po loptu u mrežu što je natjeralo Keka na reakciju.

Filip Krovinović dobro je krenuo u drugi dio, prvo je pripremio priliku za Šulca, ovaj je nije iskoristio, a zatim je u 49. minuti povukao polukontru, pronašao Bobana koji pogađa za vodstvo Zagreba.

Međutim, domaćin je kratko imao prednost. Bolje razdoblje Riječana naznačio je Obi Ajayi koji se pokazao u dobrom svjetlu, a u 53. minuti tražio je u sredini Josipa Brezovca koji malo kasni.

Dvije minute kasnije Rijeka dolazi do poravnanja. Edin Šehić u 16 metara startao je na Ajayija i sudac Pejin pokazuje na 11 metara. Kramarić rutinski pogađa i vraća Riječane u igru.

Kek je nakon vodstva domaćina odlučio odmah u igru poslati Moisesa i nešto kasnije Sharbinija što je donijelo Riječanima i potpuni preokret. Uz pojačanu sredinu terena Rijeka je u 64. minuti stigla do vodstva 2:1. Ajayi je iskoristio odličnu loptu koju je ubacio Zoran Kvržić i bez problema iz blizine svladao Livakovića.

Iskustniji Riječani u 71. minuti stigli su i do trećeg gola. Livaković je prvo blokirao pokušaj Kramarića, ali nije uspio i drugi put te Riječani rješavaju pitanje pobjednika.

Gostima je tako trebalo manje od 20 minuta za potpuni preokret i dolazak do tri boda no ostaje činjenica da su zaigrali kako su željeli tek nakon pada u zaostatak. Zagreb nije toliko pao u igri koliko je Rijeka podignula razinu svoje igre i jednostavno pokazala zašto je u Kranjčevićevu došla kao favorit.

Na ulasku u posljednjih deset minuta domaćin je još pokušavao doći do smanjenja rezultata kako bi uveo Rijeku u neizvjesniju završnicu, Štiglec je dobro zaprijetio, no Vargić odbio u korner i to je bila posljednja akcija na susretu.

U posljednjim minutama Riječani su se zadovoljili s ovim vodstvom dok su Zagrebaši postali svjesni kako teško mogu do čuda i gosti zasluženo nose sva tri boda.

• mb54st22.07.2014. u 18:58
    Što se taj nazovimo gospodin umišlja da sve zna urušavajući ugled struke a i NK Zagreb što je nedopustivo. ! ! ! !
    mb54st
  • Obrisan korisnik22.07.2014. u 01:25
    Ma sramota da tog lika zovemo trenerom, sramota da grad Zagreb to mora gledati !
  • Obrisan korisnik20.07.2014. u 23:02
    ...a sad svi u Budimpeštu! :)
  • Obrisan korisnik20.07.2014. u 22:33
    Odradjeno
  • abracadabra20.07.2014. u 21:39
    Valjda će predsjednik Zagreba imati razumijevanja za svog trenera, ipak mu je ovo debi - prva trenerska utakmica u budućoj multikarijeri... a početkom drugog pol. ga baš lijepo krenulo... šteta što mu vodstvo nije potrajalo duže od 7 min, pa nije uspio pokazati svu raskoš svog trenerskog talenta...