Fuenlabrada osigurala opstanak, Peras 9 poena

Ivan Varat • ponedjeljak, 17.04.2000.

Velimir Perasović

U španjolskoj ACB ligi košarkaša igrano je pretposljednje, 33. kolo. Klubovi naših igrača imali su polovičan učinak. Jabones Pardo Fuenlabrada napravila je veliko iznenađenje pobijedivši u gostima trećeplasiranu Caju San Fernadno 59:69, te ovom pobjedom osigurala opstanak u ligi. Caja je prvo poluvrijeme završila sa +12 (36:24), no u drugom djelu Madrižani preokreću rezultat. Utakmica je odlučena u zadnje dvije minute kada kod rezultata 59:57 za CSF Perasović pogađa tricu, te zatim Kornegay iskorištava dodatno bacanje nakon priznatoga koša. Velimir Perasović u prvom je dijelu ostao bez koša, no u drugom je postigao vrlo bitne koševe. Za 35 minuta na parketu Perasović je ostvario učinak od 9 poena (šut 3-9, trica 1-2), 2 skoka i asistencije. Fuenlabrada se nalazi na 15. mjestu sa 11 pobjeda i 22 poraza, dok je zadnja Caja Espana sa pobjedom manje. Unicaja Malaga je izgubila od Foruma iz Valladolida 81:66 (31:27), a Veljko Mršić bio je daleko najbolji kod Unicaje sa učinkom od 21 poena (šut 7-12), 6 skokova, te 2 asistencije za 38 minuta u igri. Unicaja je sada sedma sa omjerom 19-14.

Talijani su igrali uzvratne utakmice osmine-finala. Telit Triste pobijedio je ADR Romu sa 92:84 (41:35), te tako izjednačio omjer na 1:1 nakon poraza u Rimu u četvrtak. Za Trieste Ivica Marić je ubacio 18 poena (šut 6-13) uz 7 skokova i 6 asistencija.

U Turskoj ligi igraju se dvije osmina-finalne utakmice i pobjednici će u četvrtini finala igrati sa prva dva kluba u regularnom djelu sezone. Tako će Mulaomerovićev Efes Pilsen igrati protiv pobjednika susreta Turk Telecom - Fenerbahce (trenutni rezultat 2:2), a Rimčev Tofas sa pobjednikom susreta Galatasaray - Troy Pilsner (2:1 za Troy).