Premiership, 36. kolo, 26.04.2014, 13:45 h
Southampton
Southampton 2:0 Everton
Everton

Sportnet • subota, 26.04.2014.

Samo tjedan dana nakon što su ostvarili sjajnu pobjedu nad Manchester Unitedom i ostali na korak do četvrtog mjesta, nogometaši Evertona na nesvakidašnji su način pokvarili svoje izglede za plasman u Ligu prvaka, u Southamptonu su poraženi dvama pogocima vlastitih igrača.

Nogometaši Evertona "kumovali" su otkazu Davida Moyesa u Manchester Unitedu i zbivanjima na Old Traffordu u proteklih tjedan dana, no taj sjajan rezultat s Goodison Parka nisu uspjeli potvrditi danas na gostovanju u Southamptonu. Domaćin, za kojega je Dejan Lovren ponovno odigrao svih 90 minuta, je izborio pobjedu od 2:0, no do nje su došli na doista neobičan način.

Naime, nakon nepune minute Southampton je došao do vodstva autogolom Antolina Alcaraza nakon ubačaja Rickieja Lamberta, a da stvar bude gora po goste, pola sata kasnije novi autogol postigao je Seamus Coleman.

Everton je bio slab u prvom poluvremenu, a u nastavku svi pokušaji da dođu do pogotka nisu urodili plodom. Dobru je prigodu promašio Romelu Lukaku, a mogli su Toffeesi u dva navrata dobiti i kazneni udarac, no glavni sudac utakmice Michael Oliver nije donio takvu odluku.

Ovo je velika prigoda za nogometaše Arsenala da u ponedjeljak pobjedom nad Newcastleom dva kola prije kraja pobjegnu na četiri boda prednosti ispred Evertona i praktički osiguraju kvalifikacijski ciklus Lige prvaka.

• Obrisan korisnik27.04.2014. u 23:33
    Ne znam odakle potreba za vrijeđanjem. Nisam ja ništa reko osim toga kako mi golovi izgledaju.Šta je ko htio to je rekla kazala.
  • :))26.04.2014. u 21:49
    Znaci po tebi je Everton sebi zabio golove da ne prestignu Arsenal i da se ne bi plasirali u ligu prvaka? Idi porazgovarati sa psihologom
    :))
  • Obrisan korisnik26.04.2014. u 18:44
    Možda griješim,ali meni ovi autogolovi izgledaju toliko namjerno da ne vjerujem da možeš takve golove slučajno zabit.Pogotovo drugi,prvi još nekako,ali kad se uzme u obzir položaj tijela,smjeru u kojem gledaju i pokret glave čini mi se da su mogli te lopte izbacit.To kažem kao simpatizer Arsenala.