MAXtv Prva liga, 31. kolo, 15.04.2014, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Goran Loparac (Sladojevci)

Damir Žbulj • utorak, 15.04.2014.

Nogometaši Rijeke, nakon teškog poraza na Maksimiru od Dinama, vratili su su protiv Zadra u 31. kolu MAXtv Prve lige na pobjedničke staze, sigurnim trijumfom protiv ekipe Ferde Milina, kojoj je to četvrti uzastopni poraz.

Vlatko Blažević
5'
2
Josip Bilaver
71'
16
Ivan Pešić
80'
Ferdo Milin

Matjaž Kek imao je problema sa sastavljanjem momčadi prije gostovanje Zadrana, nije mogao računati na Maleša, Marića, Kneževića i Moisesa, no, niti Miline nije bio bez briga, jer u sastav nije mogao staviti Neretljaka i Tadića, a već početkom dvoboja na Kantridi, u petoj minuti, morao je zbog ozljede povući iskusnog kapetana Suraća.

Otvaranje utakmice proteklo je kombiniranju na sredini travnjaka, bez konkretnih prigoda pa je Rijeci kao naručeno stiglo igranje rukom Zadranina Ikića u kaznenom prostoru, koje je sudac Križarić okarakterizirao kaznenim udarcem za domaće.

Naravno, nepogrešiv je bio Ivan Krstanović, za 1:0 od 17. minute susreta.

Samo nekoliko minuta kasnije lijepu prigodu za povećanje prednosti propustio je Sharbini, no, sredinom prvog dijela Vedran Jugović fino je pospremio jednu odbijenu loptu nakon slobodnog udarca Brezovca. Jugoviću je to bio prvijenac ove sezone u MAXtv Prvoj ligi.

Riječani su do predaha pokušali u nekoliko navrata, no, nije bilo potrebe za novim pogotkom pošto gosti iz Zadra nisu uputili niti samo jedan udarac prema Vargiću.

Pred nešto više od četiri tisuće gledatelje prilike su i u nastavku redali domaći nogometaši, prije svih Jugović, Krstanović i Kramarić, no, Matković je ponovno po loptu u mrežu morao tek 20-ak minuta prije kraja, kada je Tomečak kroz gužvu u kaznenom prostoru zabio svoj drugi ovosezonski prvenstveni pogodak. Svoju dobru igru mogao je upisom u listu strijelaca okruniti i Josip Brezovec, ali njegov pokušaj glavom devet minuta prije kraja završio je na gredi.

Riječani su sigurnom i dominantnom predstavom na drugoj poziciji ponovno Hajduku 'pobjegli' na pet bodova, prije gostovanja Splićana u Sigetu kod posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca u srijedu. Zadrani bez obzira na seriju slabijih rezultata mirno plove iznad opasne zone, sa sedam bodova viška ispred Osijeka i Slaven Belupa.

• Obrisan korisnik15.04.2014. u 21:00
    Samo potvrda da je sub neugodna slučajnost, Di je bolji al ne po onakom rezultatu