MAXtv Prva liga, 30. kolo, 12.04.2014, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 5.000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Dražen Fejer (Bjelovar), Goran Loparac (Sladojevci)

Mario Katušić • subota, 12.04.2014.

U Gradskom vrtu odigran je susret u kojem je Osijek potpuno nadigrao ekipu Zadra i jednog od najneugodnijih gostiju prvenstva poslao kući s četiri pogotka u mreži. Strijelci za Osijek bili su dva puta Mile Škorić te po jednom Saša Novaković i Marko Dugandžić...

Frane Čirjak
69'
4
Ante Sarić
81'
Ferdo Milin

Susret je od prve minute počeo zanimljivo. Osijek se nije stigao ni snaći, a Ivančić je bio u prilici, no Mikulić brani i ne dozvoljava Zadru da povede već u prvoj minuti. Samo minutu kasnije na drugoj strani pokušava Marin Glavaš no i Matković je siguran. Isti igrač je pokušao iz daljine šest minute kasnije, no lopta odlazi pokraj gola.

Nakon malog zatišja Osijek je poveo u 24. minuti. Glavaš je izveo korner, a na pravom mjestu se nalazi Saša Novaković i neobranjivo pogađa dalji kut gola gostiju. U 37. minuti Zadar je mogao izjednačiti. Ivančić je pobjegao obrani, okrenuo Bralića i šutirao, no pogodio je vratnicu. Posljednjih pet minuta pripalo je Osijeku. Prvo je Glavaš pobjegao obrani, no Matković sjajno brani, a samo minutu kasnije Mile Škorić je prošao par igrača, no udarac je išao točno u vratara Zadra. Najbolju priliku je u 44. minuti propustio Steven Ugarković. Šorša je pobjegao po desnoj strani, ubacio u sredinu gdje je Ugarković bio sam, ali Matković mu se baca u udarac i sjajnom paradom spašava siguran pogodak.

Prvih deset minuta drugog dijela proteklo je bez prilika, a onda je iz prve Osijek povećao svoje vodstvo. Šorša je odigrao za Škorića, koji se prošetao kroz stopere Zadra te na kraju neobranjivo pogodio Matkovićev lijevi kut gola. A sedam minuta kasnije Škorić je postigao svoj drugi pogodak i bilo je 3:0. Ponovno je sve pokrenuo Šorša, odigrao u prostor za Cesareca koji izlazi sam pred Matkovića, a onda nesebično na drugoj vratnici poslužuje Škorića kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Četiri minute kasnije prvijenac u karijeri mogao je postići kapetan Kurtović no iz dobre prilike je dva puta otpucao u blok Zadra. U 79. minuti pokušava Perošević, no Matković je siguran, a onda je Zadar umalo smanjio vodstvo. Prvo je u 80. minuti Ivančić iz dobre prilike pokušao sam, no pokraj gola, a dvije minute kasnije je poslužio Tadića koji za malo kasni na loptu. Osijek je svoju pobjedu dodatno povećao u posljednjim trenucima susreta. Perošević je prošao nekoliko igrača, onda šutirao, Matković brani, a u nastavku akcije lopta dolazi do Dugandžića koji loše zahvaća loptu, no ona ipak završava u golu Zadra. Odmah nakon toga dosuđen je kraj susreta.

Osijek je ovako potvrdio da posljednje dvije pobjede nisu bile slučajnost i da su se igrački digli, što je posebno važno jer im već za tri dana slijedi strašno bitan susret u Koprivnici, protiv izravnog konkurenta Slaven Belupa.

• zzzzz13.04.2014. u 12:39
    A ko kaže da nisu sve 3 dogovorene? Zadar je siguran, više ne igra za ništa praktički.Nije mi namjera provocirati, nego želim samo ukazati da dok je ovoliko mutan naš nogomet svaka je utakmica nažalost pod sumnjom. To je katastrofa za nogomet, niti se vjeruje sucima, niti protivnicima, niti se zna... [više na forumu]
    zzzzz
  • Obrisan korisnik13.04.2014. u 00:49
    Brav osječe! opstanak se smiješi!
  • Obrisan korisnik12.04.2014. u 23:23
    Bravo momci, moram priznati da sam sa strepnjom čekao današnji dvoboj i nisam imao puno vjere, ali ste me razuvjerili! Ostanak je vrlo blizu, sad to treba još samo zaokružiti protiv Slavena iduće kolo, poslati ih u dodatne kvalifikacije, a osigurati relativno mirna zadnja 4 kola. E da je tako bilo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.04.2014. u 22:58
    Ne bih se složio glede kvalitete HNL-a, današnja utakmica je bila vrlo dobra kako od strane Osijeka tako i od Zadra koji je bio vrlo opasan te je možda rezultat malo previsok iako se ne ćemo žaliti.
  • Lovro-ZG12.04.2014. u 22:24