MAXtv Prva liga, 29. kolo, 05.04.2014, 19:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 2.500

Lovro Štrbinić • subota, 05.04.2014.

Zagrebački Dinamo brzo se oporavio od neočekivanog poraza u Osijeku u prošlom kolu. Na zadarskim Stanovima momčad Zorana Mamića slavila je zahvaljujući pogocima Fernandesa i Čopa, dok je neizvjesnost u posljednjih dvadeset minuta unio pogodak Tadića.

Josip Tadić
46'
10
Ivor Weitzer
53'
21
Domagoj Muić
76'
Ferdo Milin
7
(do 42')
90
(do 86')
Zoran Mamić

U drugom kolu uzastopce strijelci za Dinamo bili su Fernandes i Čop, no nakon što Modrima ta dva pogotka nisu donijela niti bod u Osijeku, u Zadru su bili dovoljna za sva tri. S novom pobjedom aktualni prvaci napravili su još jedna korak prema obrani naslova i spriječili uvođenje bitke za naslov u neizvjesne vode.

Od prve minute krenuli su gosti s napadima, a u već u trećoj im se to isplatilo. Junior Fernandes je lijepo pogodio s 20 metara, nije ostavio previše izgleda Matkoviću da to obrani i već na samom početku spriječio ponavljanje ishoda iz posljednje utakmice ovih dvaju suparnika na Stanovima (0:0).

Zadrani nisu nikako uspijevali uspostaviti terensku inicijativu, rijetki su bili njihovi pokušaji u napadu, a do poluvremena bolja igra Dinama "oplođena" je udvostručenjem vodstva. Sad je sve napravio Duje Čop, prošao je pored dvojice, ušao u kazneni prostor i smireno pogodio pokraj vratara domaćina za 0:2.

Bio je to rezultat prvog dijela, a u nastavku su do daha došli i igrači pod vodstvom Ferde Milina. Uspjeli su i zakomplicirati susret i unijeti rezultatsku neizvjesnost nakon pogotka u 72. minuti. Ježina je kratko odbio jedan ubačaj Weitzera, a Tadić se našao na pravom mjestu i zabio za 1:2.

U posljednjih dvadesetak minuta mogao je Dinamo prosuti sve dobro što je dotad napravio. Tadić je u 85. minuti poslao loptu pored Ježine, ali se na putu do pogotka ispriječila vratnica, a u sudačkoj nadoknadi je ponovno Ježina bio svladan, ali je obrana gostiju u posljednji tren očistila loptu s gol linije.

Dinamo je tako došao do učinka od 68 osvojenih bodova, pred sutrašnji derbi na Kantridi Rijeka je 11 bodova iza, a Hajduk 13. Zadar je ostao na 32 boda na sedmom mjestu, no ispred prvog pratitelja Osijeka ima deset bodova prednosti.

• Obrisan korisnik06.04.2014. u 11:40
    Da je sve kod nas čisto-nije, da je Mamić pošten-niti najmanje, ali zaista ne mogu vjerovati da su nečije oči toliko subjektivne i da vjeruju da je zaista to problem neuspješnog Hajduka. Pogledajte malo momčadi Dinama i Hajduka u zadnjih nekoliko godina, piogledajte Dinamove igrače koji su sada u... [više na forumu]
  • nestashko_nestashni06.04.2014. u 00:20
    mate brajković za 1-1 nakon nekih 20ak min, nakon što je kranjčar odmah u 2. min zabio za vodstvo dinama. a brajković je pogodio to iz slobodnjaka s kojih 20-25 metara iskosa.. još se sjećam ko sada :D
    nestashko_nestashni
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 23:25
    zadar je jedne godine kostao dinama naslova kad su u zadnjem kolu igrali neodluceno sa dinamom mislim da je mate brajkovic bio strijelac za zadrane ... Nikša prijatelju nemoj biti ogorcen doci ce dan kada osijek nece biti vise dinamova sluga ali mislim da se taj dan jos ne nazire ...
  • nikoništ05.04.2014. u 23:06
    Zaboravljaš da je Zadar jedna od rijetkih ili jedina ekipa koja je Dinamo u Maksimiru izbacila iz kupa.
    nikoništ
  • Obrisan korisnik05.04.2014. u 23:05
    ne daj bože spomenut najčišći penal ove sezone koji eto nije suđen, ali bitno da onda ispada da nikad nema odluka protiv dinama