MAXtv Prva liga, 26. kolo, 15.03.2014, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 800
Suci: Vučemilović-Š. Ante (Osijek) Premužaj Siniša (Varaždin) Pataki Goran (Đakovo)

Ivana Strahija • subota, 15.03.2014.

Na stadionu u Stanovima u Zadru Slaven Belupo je umalo stigao do prve svoje proljetne pobjede i prve od listopada prošle godine. No, Zadrani su ipak uspjeli izjednačiti a onda u furioznoj završnici i prokrenuti rezultat...

Jure Jerbić
42'
10
Ivor Weitzer
57'
8
Jakov Surać
87'
Ferdo Milin
8
(do 83')
11
(do 73')

Elvis Scoria

Elvis Scoria je, nakon utakmice s Hajdukom i dvije s Dinamom, u Zadru znao da izbora previše nema. Njegova momčad mora pokazati da je konačno na putu ozdravljenja i da se othrvala bezidejnosti i apatiji u koju je zapala ovog proljeća. Igra pokazana protiv Dinama u Kupu put je kako treba igrati i protiv Zadra, kazao je Scoria, najavivši čvrstu, "mušku" igru.

A upravo takvu su pripremili i domaćini u Zadru, koji su u par posljednjih kola pokazali velike oscilacije u svojim prezentacijama. Prvo je poluvrijeme susreta u Stanovima gledateljima pružio malo uzbuđenja, jer su obje obrane dobro odrađivale svoj posao. Pokušaji na gol bili su rijetki.

Ipak, može se izdvojiti jedna velika prilika, i to gostiju, koja se dogodila u 39. minuti. Udarac iz kuta izveo je Gregurina, a svoju je poziciju pred Zadrovim golom tad sjajno iskoristio Edson, koji je glavom umalo matirao vratara Matkovića, no potonji je ipak uspio otkloniti opasnost.

Nakon 0:0 u prvih 45 minuta, u drugom dijelu mnogo otvorenija igra oba protivnika, koja rezultira pogotkom već u 53. minuti. Slobodni udarac s dvadesetak metara iskosa uputio je Melnjak, lopta leti iznad živog zida i na drugu vratnicu, gdje je Glavina u padu, glavom, upućuje u mrežu Zadra za 0:1.

Osokoljeni pogotkom, gosti iz Koprivnice potom jurišaju na domaći gol i slijede dva sjajna pokušaja Glavice po nečuvanoj lijevoj strani, no u oba se navrata vratar domaćina uspio spasiti. Zaostatak na semaforu natjerao je i Zadrane na konkretnije prijetnje gostujućoj mreži te u 67. minuti stiže i prvi udarac na vrata Slaven Belupa. Bio je to Tadić, no obrana i vratar Pelin rješavaju problem.

Trener Ferdo Milin imao je međutim asa u rukavu, Ivora Weitzera, čiji je ulazak u desetak minuta ranije donio evidentnu promjenu u načinu igre domaćina. U 75. minuti je Milin dobio i najbolju zahvalu od Weitzera, kad ovaj iz slobodnjaka, jakim udarcem, poravnava na 1:1.

Scoria odgovara uvođenjem Vugrinca, no Weitzera se ne može zaustaviti. On u 89. minuti još jednom para mrežu gostiju, preokreće rezultat i donosi tri boda svojoj momčadi.

• Lucky number 1315.03.2014. u 21:41
    Prvo poluvrijeme možda najgore od svih prvoligaških poluvremena ove godine. A onda u drugom je nasta show. Slaven je pokaza još jednom da je zaboravija kako dobit utakmicu. Weitzer ih je objektivno sam dobija jer je svojim ulaskom diga cilu močad i zabija 2 lipa gola. Zadar sad može mirno gradit... [više na forumu]