MAXtv Prva liga, 25. kolo, 08.03.2014, 15:00 h, Park mladeži, gledatelja: 600
Suci: Ivo Krečak, Goran Perica (oba Šibenik), Damir Kraljević (Zadar)
Split
Tomislav Glumac 83'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

Glumac sedam minuta prije kraja spasio blijedi Split, Osijek i dalje bez gostujuće pobjede

Vedran Babić • subota, 08.03.2014.

Malo je nedostajalo da drugi uzastopni okršaj Splita i Osijeka završi bez golova. Da se to ne dogodi pobrinuo se Splitov stoper Tomislav Glumac, koji je sedam minuta prije kraja pogodio za važnu pobjedu svoje momčadi u borbi za Europu...

Mate Bilić
58'
15
Mario Kvesić
69'
22
Antonio Mršić
80'
Ivan Matić
7
(do 28')
14
(do 63')
Tomislav Rukavina

Pogodak Tomislava Glumca iz 83. minute jedino je što će se pamtiti iz utakmice Splita i Osijeka u sklopu 25. kola MAXtv Prve lige. Utakmica niske kvalitete za nepristranog promatrača i s vrlo malo šansi na kraju je donijela radost Crvenima iz Parka mladeži koji su minimalnom pobjedom 1:0 preskočili Istru. Igrači Ivana Matića tako su došli na dva boda od četvrtoplasirane Lokomotive, njihove "mete" u borbi za Europu.

Osijek je u Park mladeži stigao kao najlošiji gost lige - bez pobjede, s dva remija i čak deset poraza. Trener Tomislav Rukavina momčad je morao sastaviti bez važnih karika u sredini terena, Mišića, Šorše i Škorića, te B. Barišića, Kurtovića i Cesarca. Usprkos tome, Osječani su pružili dobar otpor favoriziranom suparniku te su u drugom dijelu imali sjajnu priliku povesti.

Split, kojemu su u ovom susretu nedostajali Križanac, Erceg i Zagorac, je pak bio potpuno bezopasan većim dijelom utakmice. Iz njihova većeg posjeda malo se toga konkretnog izrodilo, dok su gosti uglavnom čekali kontranapade. Iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti tek pokušaje Glumca u 17. minuti i Glavine u sudačkoj nadoknadi. Glumac je iz okreta bio neprecizan, dok je udarac Glavine obranio Mikulić.

Rukavini je nove glavobolje zadala ozljeda Valentina Babića u 28. minuti - zamijenio ga je Glavaš, koji će kasnije propustiti realizirati najbolju Osijekovu prigodu na utakmici.

Drugo poluvrijeme otvorio je Glavina pogodivši gredu s 20-ak metara, a u nadolazećem periodu Matić je reagirao uvođenjem Bilića i Kvesića umjesto Rugaševića i Roce.

U 71. minuti Osijek je imao čistu situaciju za pogodak. Nakon ubačaja s lijeve strane lopta se odbila do Glavaša, čiji je udarac svladao Vukovića, no siguran pogodak spasio je Ibriks. Minutu kasnije ponovno je pucao Glavaš, ovaj put je lopta "zakačila" nekog u bloku domaćih i završila malo pored vratnice.

U 83. minuti stigao je spas za Split. Kvesić je ubacio iz slobodnog udarca, a Glumac ostao nečuvan i s pet metara glavom poslao loptu iza Mikulićevih leđa. Nedugo zatim Vojnović je mogao povisiti prednost svoje momčadi, no ovaj put je Mikulić obranio.

Split je do kraja uspio sačuvati vrijednu prednost usprkos blijedom izdanju te se okreće utakmici sljedećeg kola u kojoj na svom travnjaku dočekuje Hrvatski dragovoljac. Osijek će pak tražiti važne bodove kod kuće protiv Hajduka.