Europska liga, skupina I, 6. kolo, 12.12.2013, 21:05 h, Stadion Benito Villamarín
Suci: Danny Makkelie, Davie Goossens, Bas van Dongen (svi Nizozemska)
Real Betis
Real Betis
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Rijeka za oproštaj od Europe remizirala protiv Betisa u gostima

Ivan Pavić • četvrtak, 12.12.2013.

U posljednjoj utakmici grupne faze Rijeka je odigrala 0:0 protiv Betisa u gostima i s četiri boda, iako je ispala iz Europe, zaključila lijepu europsku jesen. Betis je bio bolji, ali nedovoljno da se može reći da Rijeka nije zaslužila bod. U prvom poluvremenu najbolje prilike za Rijeku imali su Benko i Krstanović, dok je najbolju priliku za Betis u drugom poluvremenu promašio Chuli...

Ruben Castro
57'
8
Nono
67'
10
Joan Verdu
67'
Matjaž Kek

Prvi pravi pokušaj prema Vargićevim vratima uputili su domaćini u 17. minuti kada je Vargić obranio udarac Juanfranu. U 20. minuti nervoza i neopreznost riječke obrane koja nije dobro očistila loptu iz svog šesnaesterca doveo je u izglednu priliku Sevillu. Igrač Betisa ipak je bio neprecizan.

Dvije odlične prilike Rijeke u 28. i 42. minuti, koje su bile puno izglednije od pokušaja Betisa. U 28. minuti Mujanović je ubacio s desne strane, a Benko sa sedam-osam metara neometan glavom promašuje ono što inače zabija. U 42. minuti Benko je s lijeve strane pronašao Krstanovića koji na desetak metara od gola loše prima lopta i prilika odlazi u nepovrat.

U drugom poluvremenu prvu izgledniju priliku imao je Kvržić u 55. minuti, ali lopta je otišla pored okvira vrata. Deset minuta nakon toga odlična prilika i za Betis.

Knežević je bio neoprezan kao posljednji igrač obrane, a loptu je uzeo Chuli koji je krenuo sam prema Vargiću, ali neobjašnjivo promašuje cijeli okvir. Dvije minute nakon toga je izmijenjen uz zvižduke domaće publike.

U 69. minuti opet je Kvržić sjajno zaprijetio nakon kontranapada, ali sa 17 metara puca par centimetara pored vratnice. U 78. minuti neoprezno je reagirao vratar Betisa Sara nakon pokušaja Benka, a lopta se odbila u korner, prvi riječki na utakmici.

Do kraja utakmice još je jednu priliku imao Nono za Betis, ali Vargić brani i čuva mrežu netaknutom. Rijeka je ovim bodom završila posljednja u skupini s četiri boda, a treba spomenuti kako je Jugović, koji je u prvom poluvremenu zamijenjen jer je zadobio udarac kopačkom u glavu, zadobio posjekotinu na licu, ali rana je zašivena.

• Obrisan korisnik14.12.2013. u 02:51
    Opet idiotski hvalospjevi o rijeci. Lipo san van reka da će rijeka biti zacementirana na zadnjem mjestu bez ikakve šanse za proći. Lipo san van reka da rijeka 80% vrimena igra bunkerčinu (to je valjda ta hrabra rijeka). Svih 6 tekmi su nadigrani. Igrali bunkerčinu čak i na svom terenu, čak i protiv... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.12.2013. u 14:52
    Najbolji trener u Hrvata je KRUNOSLAV JURČIĆ i točka.
  • Obrisan korisnik13.12.2013. u 10:59
    Sancho Panzi treba dati nagradi za komičara godine...uvijek mi je bio najdraži....od najavljivanja duple krune pa do Keka u Hajduku....hahahaha
  • dalmoš13.12.2013. u 08:49
    šteta da Riječani nisu bar jednu pobjedu ostvarili, zaslužili su..