MAXtv Prva liga, 17. kolo, 22.11.2013, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 500
Suci: Gabrilo Goran (Split) Pepur Mario (Split) Radić Hrvoje (Split)

Ivana Strahija • petak, 22.11.2013.

Prva utakmica 17. kola MAXtv Prve lige završila je remijem, nakon borbe protiv teškog terena u Koprivnici. Svoju su statistiku poboljšali Želimir Terkeš i Matej Bagarić, upisavši se u strijelce....

Jakov Surać
46'
17
Josip Bašić
46'
9
Josip Ivančić
69'
Ferdo Milin

Kako se i očekivalo, teški teren u Koprivnici, temeljito natopljen obilnom kišom, nije dopustio lijepu igru Slaven Belupa i Zadra. Već nakon uvodnih minuta, trava se pretvorila u kaljužu, pa je iskustvo i brzina bilo od presudne važnosti.

U borbi protiv elemenata u prvom dijelu su se bolje snašli, uvjetno rečeno, domaćini, koji su imali jasnu dominaciju na travnjaku. Nisu je međutim iskoristili kako bi dobrog gostujućeg golmana, Mladena Matkovića, prisilili na kapitulaciju.

Matković se naime, odmah našao na "streljani", no vrlo hladnokrvno rješava sve neugodne situacije, a u devetoj je minuti Ljuban Crepulja sam bio neprecizan te loptu iz dobre pozicije poslao poredr vratnice.

Odlična je prigoda propala i u 15. minuti, kad Mato Grgić ubacuje u prostor pred Zadrovim golmanom, Mateas Delić se poskliznuo, a Petar Brlek nije stigao na loptu prije no što je se dočepao opet spremni Matković.

Rezultat je mogao biti promijenjen i u 24. minuti. Nikola Rak je tada sjajno centrirao u peterac Zadra, no u gužvi se najbolje snašao Ivan Šimurina, koji loptu izbija "s crte".

Na odmor se otišlo s nepromijenjenim rezultatom, a u drugom poluvremenu Farmaceute kao da je minula želja za nogometom, ili ih je napustila snaga nakon izvlačenja nogu iz blata. Zadar taj problem nema, preuzima dominaciju nad igralištem i stvara više zanimljivih akcija.

U 77. minuti je promjena filozofije kod gostiju donijela ploda, jer se rezultat mijenja u 0:1. Mirko Hrgović ubacuje u kazneni prostor Slaven Belupa, gdje Želimir Terkeš precizno i okretno matira Tomislava Pelina, pored Mateja Bagarića koji je samo pogledom ispratio događanja.

Poraz međutim nije bio u planovima Farmaceuta te posljednjih desetak minuta susreta petstotinjak gledatelja u Koprivnici gleda borbu za sve ili ništa. Tri minute pred kraj utakmice Slaven uspijeva poravnati, Grgić je dodao za Filipovića, ovaj prebacio na drugu stranu, a Bagarić na drugoj vratnici "piknuo" loptu u mrežu iza Matkovića.

U sudačkoj nadoknadi remi su pokušali riješiti Davor Vugrinec i Jakov Surać, no ni jedan ne uspijeva iznenaditi protivničke čuvare mreže.

• Hektor33323.11.2013. u 08:41
    Ponovo šteta za Zadar, opet su bili nadomak 3 boda, ali su opet primili gol u zadnjim momentima igre, šteta igraju solidan nogomet, valjda će im se sreća osmjehnuti
    Hektor333
  • Lucky number 1322.11.2013. u 22:52
    Čestitke i jednima i drugima! Pružili su najbolju utakmicu koju se moglo po onakvom terenu. Svaka čast!