MAXtv Prva liga, 14. kolo, 26.10.2013, 15:00 h, Stadion u Stanovima
Suci: Ivo Krečak, Goran Perica (oba Šibenik), Robi Kezele (Rijeka)
Mario Kvesić 90'+2'
Split

Kvesić u posljednjim sekundama donio Splitu prvu pobjedu u Zadru!

Vedran Babić • subota, 26.10.2013.

Prvi put u petom pokušaju nogometaši Splita slavili su na gostovanju u Zadru. Do trijumfa su Crveni stigli na najslađi mogući način - u posljednjim sekundama! Strijelac jedinog pogotka bio je Mario Kvesić, koji je u igru ušao desetak minuta ranije...

Jakov Surać
46'
20
Želimir Terkeš
75'
26
Marcel Heister
89'
Nino Galović
46'
15
Mario Kvesić
80'
10
Ante Erceg
90'
Stanko Mršić

Druga utakmica 14. kola MAXtv Prve lige donijela je prvo slavlje Splita u Zadru. Utakmica je bila tvrda i teška, baš kako se i moglo očekivati. Izgledalo je kako će prvi put međusobni omjer ovih dvaju momčadi završiti bez golova, a onda su u posljednjoj od dvije minute sudačke nadoknade Crveni u tri poteza matirali Zadrane i stigli do velike pobjede. Strijelac jedinog pogotka bio je Mario Kvesić, koji je u igru ušao u 80. minuti.

Splitovci su se tako revanširali za poraz od Zadra u Parku mladeži u petom kolu 3:1, ali i za remi u posljednjem kolu prošle sezone kojim su Splićani ostali bez priželjkivane Europe. Nakon te pobjede u Parku mladeži Zadrani su upali u napadačku krizu jer su u narednih devet utakmica (uključujući današnju) zabili samo dva pogotka i osvojili ukupno šest bodova. Split je pak "podebljao" pobjedu nad Dinamom u prošlom kolu i dodatno se približio vodećoj četvorci.

U prvih 45 minuta malo toga zanimljivoga se moglo vidjeti. I jedni i drugi najviše su prijetili ubacivanjima, dok su pas-igrom teško dolazili u izgledne prilike za pogodak. Upravo je poslije jednog ubačaja s desne strane lopta stigla do Glavine, koji sa 6-7 metara iskosa gađa suprotnu vratnicu Matkovićeva gola.

U 37. minuti zaprijetili su i Zadrani. Pucao je Tadić, bila je to praktički parabola, no vratar Zagorac bio je spreman te je izbio loptu u korner.

Drugo poluvrijeme bilo je puno uzbudljivije i s više šansi. Već unutar prvih 15 minuta opasni su bili Tadić, Begonja i Con s jedne strane te Roce i Glavina s druge. Nakon toga se igra ponovno primirila uz blagu inicijativu Zadra. Pucali su Jerbić i opet Tadić, no rezultat se nije mijenjao.

Činilo se kako će utakmica završiti miroljubivo, bez golova. Samo su dvije minute sudačke nadoknade određene. U drugoj od njih Zadar je imao slobodni udarac iz kojeg je Hrgović pokušao ubaciti u šesnaesterac Splita, ali je to učinio loše. Lopta se potom odbila do desne aut-linije na centru. Ibriks je uputio dugu loptu prema Glavini, koji u skoku isprve spušta loptu prema Kvesiću. Ovaj je pustio da lopta jednom odskoči i onda je neobranjivo pogodio s 15 metara u donji desni kut vratara Matkovića.

21-godišnjem bosanskohercegovačkom veznjaku to je bio drugi ovosezonski pogodak u dresu Crvenih, a Splitu druga gostujuća pobjeda u sedmoj utakmici. Zadar je na svom terenu doživio četvrti poraz te je uz Hrvatski dragovoljac najlošiji domaćin.

Momčad Ferde Milina u sljedećem se kolu mora vaditi u gostima kod Hrvatskog dragovoljca, dok igrači Stanka Mršića dočekuju Rijeku.

• Obrisan korisnik29.10.2013. u 06:48
    Ma loše igrali jedni i drugi,nema trke ništa Bolje Zadru da igra sa juniorima koji su željni dokazivanja i sigurno bi bolje trčali Ova pojačanja čini mi se su samo imena i ništa više,jednostavno tu fali nešto
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 22:02