MAXtv Prva liga, 7. kolo, 23.08.2013, 20:15 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 400
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Jerko Crnčić (Vrbovec), Dalibor Meić (Velika Gorica)

Pobjedom protiv Zadra Lokomotiva preuzela vrh prvenstvene ljestvice

S Maksimira:Ante Dubravac • petak, 23.08.2013.

Sedmo kolo MAXtv Prve lige na Maksimiru su otvorili Lokomotiva i Zadar. Domaćini su potpuno kontrolirali utakmicu i na kraju sasvim zasluženo došli do tri boda s kojima su barem privremeno preuzeli čelno mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Frane Čirjak
46'
5
Ivan Šimurina
62'
26
Marcel Heister
74'
Ferdo Milin

Nakon četiri prvenstvene pobjede nogometaši Lokomotive u prošlom su kolu poraženi od Dinama pa je trener Tomislav Ivković cijeli tjedan posebno naglašavao važnost maksimalno motiviranog pristupa utakmici s Zadrom te osvajanja tri boda.

U skladu s tim najavama Lokomotiva je od početka susreta preuzela inicijativu, a prvu solidnu priliku domaćini su imali u petoj minuti kada je s ruba šesnaesterca pokušao Marko Pjaca, ali udarac nije bilo dovoljno jak da stvori veće probleme vrataru Mladenu Matkoviću.

Domaćini su nastavili s potpunom kontrolom susreta, a gosti su vrlo rijetko organizirano uspijevali izlaziti iz svoje polovice. U 27. minuti Chago je odigrao za Mišić, ali rezultatske promijene nije bilo kao ni dvije minute kasnije kada je Šitum dobro pucao glavom.

U 35. minuti najbolju priliku je propustio Dinko Trebotić koji je ostao sam na desetak metara, ali je loptu poslao visoko iznad gola. Međutim bio je to samo uvod u ono što se dogodilo sedam minuta kasnije. Nakon kornera s desne strane u skoku je najviši Tomislav Barbarić koji odlično puca, ali Matković još bolje brani. Ipak, na njegovu žalost lopta se odbila točno na glavu kapetanu Leonardu Mesariću kojem nije bio problem s nekoliko metara loptu poslati u praznu mrežu i osigurati domaćinima odlazak na odmor s minimalnom prednošću.

Već na samom otvaranju drugoga poluvremena Lokomotiva je došla do povećanja vodstva. Chago je oduzeo jednu loptu na tridesetak metara, povukao prema gostujućim vratima i s ruba šesnaesterca neobranjivo pogodio gornji desni kut nemoćnog vratara Matkovića.

U tim trenucima postalo je jasno da će domaćini doći do tri boda jer gosti jednostavno nisu ostavljali dojam momčadi koja može napraviti preokret. Do kraja susreta nije bilo većih prijetnji za vratare, a Lokomotiva je bez problema kontrolirala loptu i mirno privela susret kraju.

U idućem kolu Lokomotiva gostuje na Kantridi kod Rijeke dok će Zadar dočekati Slaven Belupo. Ipak prije svega toga, u srijedu, 28. kolovoza Lokomotiva u zaostalom susretu petoga kola na Maksimiru dočekuje momčad Hajduka.