MAXtv Prva liga, 5. kolo, 09.08.2013, 20:15 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 1.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Dražen Fejer (Bjelovar), Goran Dević (Koprivnica)

Zadar uzeo pun plijen u Parku mladeži, Split završio s desetoricom

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • petak, 09.08.2013.

Nogometaši Zadra slavili su u prvoj utakmici 5. kola MAXtv Prve lige. Na gostovanju u Parku mladeži porazili su Split 3:1 i tako gurnuli Crvene u dodatne probleme uoči nastavka sezone...

Goran Roce
69'
16
Tomislav Radotić
71'
7
Aljoša Vojnović
85'
Marcel Heister
72'
22
Mario Grgurović
80'
16
Ivan Tokić
86'
Ferdo Milin

Drugi put u nekoliko mjeseci Zadar se pokazao kobnim za Split. U posljednjem kolu prethodne sezone na Stanovima su Zadar i Split odigrali 2:2 čime su Zadrani osigurali ostanak, a Split izgubio Europu. Sada su igrači Ferde Milina po prvi put slavili u Parku mladeži.

I ovaj je međusobni susret u gradu pod Marjanom bio efikasan kao tri prethodna u kojima je palo ukupno 13 pogodaka.

Split je u prvom poluvremenu bio bolji, ali se morao zadovoljiti samo s neriješenim rezultatom. Njegovim igračima nedostajalo je preciznosti u završnici, no odličan je na vratima bio debitant Matković, koji je stigao iz Cibalije.

Zadar je poveo rano preko Šimurine, a Splitu je izjednačenje malo prije odmora donio Bilić, kojemu je to bio prvi pogodak za Crvene. U drugom dijelu presudilo je isključenje Pehara u 62. minuti. Nedugo zatim Ivančić prekrasnim pogotkom vraća Zadar u vodstvo, a konačan rezultat postavlja Heister duboko u sudačkoj nadoknadi kada je čak i Splitov vratar Zagorac napustio svoja vrata ne bi li pripomogao svojim suigračima da dođu do kasnog izjednačenja.

Već u prvih nekoliko minuta Split je dvaput opasno zaprijetio gostujućem golu. Bilić je s pet metara pucao glavom pored gola, a Glumčev udarac glavom gostujući je branič "skinuo" s gol-crte.

I onda, u devetoj minuti, Zadar je poveo. Splićani nisu uspjeli dobro raščistiti poslije kornera, Prahić je loptu prebacio do usamljenog Šimurine, koji s pet metara lako pogađa za vodstvo gostiju, 0:1.

Split je nastavljao pritiskati, no gol ih nije htio. Uz to je odlično branio Matković. Pokušavali su Mršić dvaput i ponovno Bilić, no Zadrov čuvar mreže bio je na visini zadatka.

Izgledalo je kako je Zadar uspio neutralizirati Splićane, a onda su u 43. minuti domaćini stigli do zasluženog izjednačenja. Paracki je ubacio s lijeve strane, a Bilić u padu iz okreta glavom poslao loptu iza Matkovićevih leđa za 1:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom dijelu Split je pokazao puno slabije izdanje. I dalje su Crveni imali veći posjed lopte, ali su teško dolazili do ozbiljnih prilika. Prijetili su Belle i Bilić, no rezultat se nije mijenjao.

U 62. minuti Pehar je zaradio drugi žuti karton zbog oštrog prekršaja na Bašiću i tako ostavio svoju momčad na cjedilu.

Pet minuta kasnije Zadar je poveo. Ivančić je prekrasno pogodio s 20-ak metara u donji suprotni kut Zagorčeva gola za 1:2.

Zadar se nakon toga povukao i čekao svoju priliku iz kontri. Split je svim silama tražio izjednačenje, ali ozbiljno je zaprijetio tek u petoj minuti sudačke nadoknade. Vojnović je poslije gužve pucao sa 7-8 metara, a Vasilj odbio loptu na putu do mreže.

U posljednjem napadu i Zagorac je krenuo naprijed, a Zadar je uzvratio kontrom koju je okončao Heister pogotkom na praznu mrežu s nekih 40 metara udaljenosti za konačnih 1:3.

Split se sada mora vaditi na Kantridi protiv Rijeke u sljedećem kolu. Zadar pak dočekuje Hrvatski dragovoljac.

• babalu5510.08.2013. u 09:12
    Po broju minusa vidin da ima puno onih koji ne shvaćaju sarkazam.
    babalu55
  • Obrisan korisnik10.08.2013. u 01:17
    pobrkao si malo pojmove, odnosno prefikse. prije zgodnih se izdrka da duže izdrižiš, ne nadrka...hehe! al dobro to, ne znam šta je sa splitom, ekipa po igračima izgleda sjajno, po meni su iza dinama najjači na papiru (iako ipak miljama daleko), rezultati su katastrofa, ne znam, nisam ih doduše... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.08.2013. u 00:38