SP 2014. kval. skupina A, 07.06.2013, 20:45 h
Belgija
Belgija 2:1(1:0) Srbija
Srbija

Belgija iskoristila hrvatski kiks i pobjedom nad Srbijom čvrsto zasjela na vrh skupine

Sportnet • petak, 07.06.2013.

Gorki okus poraza Hrvatske u Maksimiru mogao je donekle isprati povoljan rezultat Srbije na gostovanju u Bruxellesu, no Belgija je opravdala ulogu favorita i pobjedom od 2:1 napravila ogroman korak prema izravnom plasmanu na Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Najave iz srpskog tabora da će Srbija iz Bruxellesa otići neporažena ipak se nisu ostvarile, domaćin je pred svojim navijačima slavio s 2:1 i odlijepio se od Hrvatske na značajna tri boda prednosti.

Nakon opreznog početka, već u 13. minuti Belgija je povela. Ubačaj Jana Vertonghena glavom je u mrežu Srbije preusmjerio Kevin De Bruyn i u ranoj fazi utakmice dao vjetar u leđa suigračima.

Srbija nije bila bez prigoda, u završnici prvoga dijela pokušavali su Marković i Kolarov, no na odmor se otišlo prednošću domaćina, koji je prednost ipak udvostručio nakon točno sat vremena igre.

Nakon udarca iz kuta najviši je bio suigrač našeg Nikice Jelavića, Evertonov div Marouane Fellaini i glavom pogodio za 2:0.

Suočena sa sigurnim porazom Srbija je u završnici utakmice krenula po pogodak i nakon propuštene sjajne prilike Markovića ipak pronašla put do mreže Belgijaca. Tri minute prije kraja specijalist za slobodne udarce Aleksandar Kolarov probudio je pogotkom nadu srpskim navijačima, no za bilo kakav preokret više nije bilo vremena.

• ZooM08.06.2013. u 12:12
    Upravo tako, Belgija ima +5 gol razliku o odnosu na nas a doma još dočekuju i Wales, ako i pobjedimo sve do kraja prvi nećemo biti ako Belgijanci ne remiziraju sa Walesom ili Škotskom.
    ZooM
  • Mihalj08.06.2013. u 11:12
    znači čak i da pobijedimo belgiju što nećemo vjerojatno opet nemremo bit prvi, jer se prvo gleda gol razlika?