Zagreb: Anzulović 18(2/4), Mazique 15(6/9), Perinčić, Šarin 6, Stojić 12, Vukičević 16, Rimac 2

Split CO: Subotić 2, Tomeljak, Vujčić 15(5/7), Žižić 4(0/1), Zemljić, Poljak 12(4/4), Tvrdić 7(2/2), Badžim 11

Postotak šuta: Zagreb 28/58(48%), Split Croatia osiguranje 19/56(34%)
Skokovi: Zagreb 28 (21+7), Split Croatia osiguranje 35 (22+13)
Asistencije: Zagreb 9, Split Croatia osiguranje 7
Osvojene lopte: Zagreb 5, Split Croatia osiguranje 1
Izgubljene lopte: Zagreb 3, Split Croatia osiguranje 10
Osobne greške: Zagreb 17, Split Croatia osiguranje 18
Blokade: Zagreb 3, Split Croatia osiguranje 1

Raspoloženi Mazique lako je izlazio na kraj sa Žižićem (Snimio: Dražen Patarčić)

Vrlo loše prvo i solidno drugo poluvrijeme, te treći veliki skalp "mrava", najkraći je mogući sažetak onog što se ove večeri odvijalo u Trnskom. Domaćine je u ranoj fazi utakmice pokrenuo playmaker Vladimir Anzulović, te je zahvaljujući njegovim dvjema tricama Zagreb za četiri minute došao do 8:2. Splićani tada reagiraju, te uz pomoć konfuznosti svojih suparnika u realizaciji napada u dvije minute rade seriju 7-0 i dolaze do prednosti tricom Damira Tvrdića. Tada smo upali u razdoblje izrazito loše igre sa obje strane, u Zagrebovim redovima isticao se i dalje Anzulović, a treba istaknuti i loš napadački učinak Maziquea i Stojića, dok kod Splićana nismo mogli izrazitije zamijetiti baš nikoga.

U drugoj fazi prvog poluvremena Splićani se odvajaju na +5 i zahvaljujući skakački raspoloženom i napadački probuđenom Nikoli Vujčiću (završio utakmicu sa respektabilnim učinkom - 15 poena, 13 skokova) održavaju dugo vremena tu razliku. Tada se, nakon kraćeg hlađenja na klupi, konačno javlja i MC Mazique, te uz pomoć solidnog Vukičevića i, naravno, Anzulovića, lomi prednost gostiju. "Mravi" poluvrijeme završavaju u usponu, zahvaljujući atraktivnoj blokadi Maziquea nad Tvrdićem i polaganju Anzulovića iz kontranapada postižu vrijednih +3.

Malo poena, malo pravih poteza, ali dosta borbe i nervoze, te zanimljivi podatak da su samo četiri igrača sa svake strane (Anzulović, Vukičević, Mazique i Rimac kod domaćina, a Vujčić, Tvrdić, Poljak i Badžim kod Splićana) postigla poene-sve je to bilo nedostatno za poticanje malobrojnih gledatelja na veću podršku.

Nikola Vujčić - “sam protiv svih”, premalo za uspjeh “žutih” (Snimio: Dražen Patarčić)

Drugo poluvrijeme je ipak ponudilo drugačiju sliku. U prvih sedam minuta Split se još donekle držao u egalu, ali priključivanje Jeronima Šarina ("zapalio" publiku atraktivnim zakucavanjem), te buđenje Marija Stojića (osobito važne dvije trice), lome Splićane, koji tada počinju redati pogrešku za pogreškom (isticao se u tome, što je dosta iznenađujuće, danas izrazito neraspoloženi kapetan gostiju Tvrdić) širom otvarajući vrata domaćinima da dođu do pobjede. Zagreb je djelovao kao momčad, svi su profunkcionirali, otvorilo se i Maziqueu iz daljine (osam minuta do kraja trica za velikih 56:44), Anzulović je razigravao i hrabrim ulazima probijao gostujuću obranu, a Vukičević je marljivo skupljao poene pod košem. Za to vrijeme su žuti s Gripa pružali otpor tek stihijski, bez ikakve organiziranosti i smislenosti. Na + 14 za Zagreb sedam i pol minuta do kraja (58:44) utakmica je bila već razriješena, jer Split nije davao nikakve naznake da je u stanju izvesti veliki povratak. Tako je "mravima" ostalo tek rutinsko odrađivanje posla, koje je završilo sa velikih (i zasluženih) +18.

IZJAVE:

Petar Bezelj, trener Splita: ”Čestitam našem protivniku, koji je više želio pobjedu od moje momčadi, što se osjetilo tijekom cijele utakmice. Večeras nismo radili timski, nismo iskoristili puno kontri koje su nam se otvarale nakon uspješnih skokova, a i loše smo šutirali, pa sam znao da bi u drugom poluvremenu moglo biti problema. Nismo poštivali pravilo igrača u boljoj poziciji, šutirali smo preko ruke, pa je jasno da s tako lošim šutom nismo mogli dobiti ovu utakmicu.”

Željko Poljak, trener Zagreba: ”Zahvaljujem kolegi na čestitkama i slažem se da smo mi više željeli pobjedu. Dobro smo reagirali u obrani, moji su igrači bili hrabri i ja im na tome čestitam, jer je ovo još jedna naša velika ovosezonska pobjeda, i to protiv suparnika koji je vrijedan svakog respekta.”