MAXtv Prva liga, 24. kolo, 15.03.2013, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.000
Suci: Igor Pristovnik, Krunoslav Ambrinac, Andrija Olujić (svi Zagreb)
Lokomotiva

Lokomotiva uvjerljivo svladala Zagreb i napredovala na drugo mjesto na ljestvici

Maj Gašparac • petak, 15.03.2013.

Nogometaši Lokomotive svladali su na gostovanju Zagreb rezultatom 4:2 i ostvarili svoju 12. ovosezonsku pobjedu. Klub s Kajzerice nakon prvog poluvremena imao je vodstvo od 2:1, a u nastavku je još dodatno povećao svoju prednost. Zahvaljujući osvojenim bodovima, Lokosi su barem privremeno napredovali na drugo mjesto, dok je Zagreb i dalje predzadnji.

Kenan Handžić
40'
23
Dražen Jelić
70'

Tomislav Ivković

Iako oslabljena neigranjem Andreja Kramarića, prvog strijelca MAXtv Prve lige, momčad Lokomotive uvjerljivo je slavila na gostovanju kod Zagreba u Kranjčevićevoj i ostvarila svoju 12. ovosezonsku pobjedu, kojom je barem privremeno napredovala na drugo mjesto na ljestvici.

Sam početak utakmice nije ponudio velika uzbuđenja, a nakon početnih desetak minuta, prvi do vodstva stigli su gostujući nogometaši. Igrala se 12. minuta kada je opasan udarac uputio Domagoj Antolić, vratar Zagreba Dominik Livaković obranio njegov pokušaj, a loptu u mrežu poslao Marko Pjaca.

Vrlo brzo nakon što su primili taj pogodak, Pjesnici su mogli izjednačiti. U vrlo dobroj prilici našao se Damir Šovšić, no njegov udarac zaustavio je vratar Lokomotive Dominik Picak. Na sljedeću dobru priliku Pjesnika čekalo se do 32. minute, kada je Besart Abdurahimi pokušao poravnati rezultat, ali nije bio uspješan.

Rezultat 0:1 stajao je na semaforu do same završnice prvog poluvremena, kada su u manje od dvije minute postignuta dva pogotka. Prvo je Lokomotiva u 44. minuti udvostručila svoju prednost pogotkom Antolića, a vrlo brzo nakon toga zaostatak Zagreba smanjio je Ivan Ćurjurić.

Obje momčadi vrlo raspoloženo su ušle u drugo poluvrijeme te su u devet minuta nakon dolaska s odmora postignuta čak tri pogotka. U 50. minuti Abdurahimi je uspio izjednačiti rezultat, no nedugo nakon toga Karlo Bručić je vratio Lokose u vodstvo.

Gostujuća momčad nekoliko trenutaka kasnije uspjela je i dodatno povećati svoje vodstvo. Antolić je uputio ubačaj, a Tomislav Barbarić glavom postigao četvrti pogodak za Lokomotivu.

Do kraja utakmice Pjesnici su pokušali stići do pogotka, no nisu uspjeli svladati raspoloženog Picaka na vratima Lokomotive.

U sljedećem kolu Zagreb ide na teško gostovanje kod Hajduka, a Lokose očekuje utakmica protiv Intera na maksimirskom stadionu.

• Obrisan korisnik16.03.2013. u 14:59
    A znaš zašto "The white zg"? Samo zato jer se mi ne bi predali već u 60' niti bi nam bilo svejedno hoćemo li dobiti utakmicu ili nećemo. Njima (većini) je bilo svejedno!
  • Obrisan korisnik16.03.2013. u 11:31
    Nažalost Lokomotiva je još jednom pokazala koliko je je Zagreb loš. I svi oni koji su pričali o puštenoj utakmici, kaj sad imate za reći? Mislim da Šovšić, Medić & CO, nebi pobjedili ni nas par sa tribine, da smo se nakon 90min smrzavanja spustili na teren i odigrali sa njima tekmu.
  • 280415.03.2013. u 23:39
    Bravo lokosi!!!!! ovi jadnici ne mogu podnijeti da lokosi napreduju. čak mogu biti bolji i od hajduka, a to mnogima ne ide pod kapu.