MAXtv Prva liga, 23. kolo, 09.03.2013, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1200
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Dario Vrabec (Zagreb)
Slaven Belupo
0:2(0:2) Cibalia
Tomislav Mazalović 26' (11m)
Petar Mišić 36'
Cibalia

Katastrofa Slavena u Koprivnici, Cibalia uzela ponuđeno

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 09.03.2013.

Iako se od Koprivničana ove subote mnogo očekivalo, oni su protiv Cibalije pokazali vrlo malo te su gosti bez mnogo problema uzeli ono što su im Farmaeuti odlučili pokloniti. Gostima su bodovi prevažni u borbi za ostanak, dok je za domaće jasno da se kriza igre i rezultata – nastavlja…

Tomislav Jurić
57'
8
Jakov Puljić
70'
26
Marko Terzić
78'
Miroslav Bojko

Nakon tri loša kola u proljetnom nastavku, i trenerovog objašnjenja da su pobjede i dobre igre izostale zbog mnogobrojnih ozljeđenih igrača, ove je subote Slaven Belupo konačno trebao pokazati nešto mnogo bolje. I sam je Roy Ferenčina to najavio, naglasivši da ima svoju najbolju obranu na raspolaganju, dok je u napad uvrstio sve svoje vedete, od Vugrinca, preko Raka do Delića.

No, upravo je obrana bila loša, neorganizirana i na kraju, zbog njenih je pogrešaka došlo do pogodaka Cibalije. Napad pak je bio impotentan, a posebno je bez volje izgledao Vugrinec, koji unatoč svojoj reputaciji nije upisao ni jednu izglednu priliku na gol Cibalije.

S druge strane, pobjeda protiv Osijeka i remi protiv Rijeke najavio je dobro izdanje Vinkovčana, koji su i u Koprivnici pokazali vrlo dobru formu. No, za pobijediti Slaven ni nisu trebali fenomenalnu igru, dosta je bila solidna partija bez mnogo grešaka koju su odradili na gradskom stadionu u Koprivnici.

Ključni trenutak

Isključenje Marasa u 26. minuti ubilo je bilo kakvu nadu Farmaceuta da bi se mogli vratiti iz rezultatskog minusa u kojeg su upali nakon što je Cibalia uspješno realizirala kazneni udarac.

Svoju jedinu pravu akciju su domaći imali na samom početku, kad je Maras sjajno ubacio na Delića, no ovaj iz blizine promašuje vinkovački gol. Igru su potom preuzeli Vinkovčani, što im se isplatilo već u 25. minuti.

Zbog pogreške obrane, koja nije radila svoj posao, Mišić je lako poslao loptu na Filipovića u domaćih 16 metara, a ovaj ju je pokušavao glavom utjerati u gol Slavena. No, rukom je loptu skrenuo domaći Maras i tako zaradio svoj drugi žuti karton na utakmici te rani odlazak u svlačionicu. Slaven je ostao bez igrača, a Cibalia je dobila penal, kojeg smireno realizira Mazalović.

Ni taj pogodak nije bio dovoljni alarm za uzbunu Farmaceutima, koji su u jesen pokazali da znaju mnogo bolje igrati. Deset minuta nakon 0:1 bilo je 0:2, dugu loptu na Mišića ubacio je Filipović, a ovaj lagano glavom pogađa donji lijevi kut Slavenovog gola.

Do kraja poluvremena domaći nisu složili opasniju akciju, a isto su nastavili i u drugom dijelu. Gosti, koji su se orijentirali na obranu, kako bi zadržali svoju lijepu prednost, imali su tako prilike za "izlete" pred domaći gol.

U 81. minuti se mreža Slaven Belupa tresla još jednom, no rezultat se ipak nije mijenjao. Tek ušli Puljić pokušao je iskoristiti loptu koju je izbio domaći vratar Rodić, i vrlo precizno ju je poslao u mrežu Farmaceuta, no pomoćni je sudac pokazao da se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Susret završava bez da su Farmaceuti ublažili svoju domaću blamažu, dok su gosti sa širokim osmjesima zadovoljno napustili Koprivnicu.

• Obrisan korisnik09.03.2013. u 20:31
    Svaka čast momci, nismo još otpisani!! Kup je naš!
  • Mithrandir09.03.2013. u 18:19
    Bravo za Cibaliu, veliki + u borbi za ostanak!!
    Mithrandir
  • Spoljo09.03.2013. u 18:18
    Tako je! I u prošlom kolu kod 0-0 Hajdukov igrač nije isključen i kod 0-2 nije dosuđen penal za Cibaliju, u Rijeci nije suđen penal za Cibaliju, u Zagrebu protiv Dinama nije suđen penal za Cibaliju. Sve to samo da Cibalia ostane u ligi.Dabogda klubu za koji navijaš tako pomagali.