MAXtv Prva liga, 22. kolo, 03.03.2013, 18:00 h, stadion Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 5.000
Suci: Zlatko Šimčić, Josip Havaić, Goran Dević (svi Koprivnica)

Josip Piršljin • nedjelja, 03.03.2013.

Utakmicom Istre 1961 i Rijeke kompletirano je 22. kolo MAXtv Prve lige. U Puli nije bilo pobjednika, susret je završio rezultatom 1:1, a oba pogotka došla su iz jedanaesteraca. Zeleno-žutima je vodstvo donio Bačelić-Grgić, a za bijele je poravnao Kreilach.

I Istri i Rijeci pobjeda je bila vrlo potrebna u ovom susretu zbog situacije na tablici. Puljanima su se opasno približile momčadi s dna tablice, te su se nastojali što više odmaknuti od zone ispadanja. Rijeka je, pak, sa sportskim direktorom Srećkom Juričićem na klupi željela prekinuti mini-krizu i ponovno se uključiti u borbu za europske pozicije.

Igor Pamić osim na svog sina Alena Pamića nije mogao računati niti na napadača Gorana Rocea zbog kartona, ali se zato u momčad vratio Sandi Križman. Trener Rijeke nije imao većih problema s ozljedama, Mato Neretljak se oporavio i počeo je na klupi, a jedino nije bilo Kristijana Čavala i Darija Kneževića zbog suspenzija.

Obje ekipe krenule su agresivno, a nešto je konkretnija bila Istra. Domaći su poveli u 13. minuti nakon što je dosuđen kazneni udarac. Stipe Bačelić - Grgić je tražio Križmana u prostoru Rijeke, a Goran Mujanović ga je srušio u nastojanjima da ga spriječi primiti loptu. S bijele točke je pucao Bačelić-Grgić i bio je precizan za 1:0.

No, samo tri minute kasnije gostujuća momčad je uspjela izjednačiti. I to isto iz jedanaesterca. Igor Čagalj i Mislav Anđelković su bili dosta neoprezni u duelu s Josipom Brezovcem i srušili ga u svom šesnaestercu. Sudac Zlatko Šimčić ponovno se oglasio i dao priliku Damiru Kreilachu da poravna rezultat. Kapetan Rijeke bio je uspješan protiv Antonija Ježine.

Utakmica je na početku bila vrlo borbena i uzbudljiva, no kako se prvo poluvrijeme bližilo kraju, tako se i ritam igre postepeno usporio. Nije bilo stopostotnih šansi niti na jednoj niti na drugoj strani, te su zeleno-žuti i bijeli na odmor otišli bez prednosti.

U nastavak utakmice nije se ušlo agresivno kao u prvom dijelu, a prvu ozbiljnu priliku imala je Istra u 58. minuti. Nakon ubačaja s desne strane Adnan Aganović je pucao glavom prema Ivanu Manceu, a vratar Rijeke jedva je uspio loptu izbiti u korner.

Gosti su uzvratili 20 minuta prije kraja, zbunjenost u obrani domaćih iskoristio je Matija Škarabot koji je poslao loptu preko Ježine i ona je već bila na putu prema mreži, ali u zadnji čas vodstvo Rijeke spasio je Andrea Ottochian. Do kraja ipak nije bilo promjene rezultata, te je susret završio podjelom bodova.

• Hektor33303.03.2013. u 20:14
    Dobar raspored za hajduk, šest domaćih utakmica i gostovanje na stanovima i parku mladeži... samo ćemo na kraju gledat kako dinamo pred nama diže trofej na maksimiru, ali bolje i tu nego na poljudu...