MAXtv Prva liga, 19. kolo, 07.12.2012, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 400
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Goran Loparac (Sladojevci)

Josip Piršljin • petak, 07.12.2012.

Nogometaši Zagreba su, barem privremeno, uspjeli pobjeći sa posljednjeg mjesta na tablici MAXtv Prve lige u zadnjem kolu jesenske polusezone. U Kranjčevićevoj je gostovala Istra 1961 koja je rano povela, ali Pjesnici su s dva jedanaesterca preokrenuli rezultat u svoju korist.

Ante Mitrović
68'

Miroslav Blažević
Igor Pamić

Posljednje kolo polusezone obje su momčadi željele zaključiti pobjedama. Ona je zasigurno bila potrebnija igračima Zagreba koji su bili na zadnjem mjestu tablice s kojeg su htjeli pobjeći. Miroslav Blažević imao je nekoliko ozlijeđenih igrača. Oršulić, Zadro, Štiglec i Vidaković nisu mogli nastupiti, a Šovšić, ponajbolji Pjesnik u zadnje vrijeme, bio je suspendiran.

S druge strane, Igor Pamić je bio bez kartoniranog kapetana Budicina, te Blagojevića koji je u prošlom kolu protiv Zadra zaradio crveni karton. Ozlijeđenih igrača bilo je manje nego inače, izvan stroja bili su Čagalj i Ottochian, ostali su konkurirali za prvu postavu.

Zeleno-žuti su imali bolji start, do početnog gola došli su već u 11. minuti kada je zabio najbolji strijelac Istre Goran Roce. Pred petstotinjak gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici Roce je izigrao obranu Zagreba i prošao pored dvojice braniča, te Livakoviću zabio svoj šest prvenstveni pogodak ove sezone.

Zagreb je nakon pada u zaostatak počeo više pritiskati zadnju liniju Puljana, ali nedostajalo je konkretnosti u završnici. Pjesnici nisu uspijevali doći do ozbiljnije prilike, tek je Lovro Medić u 21. minuti uputio jedan opasniji udarac, ali nije bio dovoljno precizan.

Istra je, pak, mogla kontrolirati igru s obzirom da je imala vodstvo. Nakon gola Rocea malo se povukla i prijetila iz kontranapada, a mogla je povisiti na 2:0 nakon pokušaja Tomislava Havojića i još jednom Rocea.

Ipak, zagrebački bijeli uspjeli su izjednačiti prije nego što su otišli na odmor. U 38. minuti Jakub Vojtuš je bio u duelu s Igorom Jugovićem u kaznenom prostoru gostiju nakon čega je pao, a sudac Burilo pokazao je na bijelu točku. Slovak je sam odlučio pucati i pogodio je za 1:1.

S tim se rezultatom otišlo na predah uoči drugog poluvremena, a početak nastavka nije ponudio ništa uzbudljiviji nogomet od onog kojeg su gledatelji u Kranjčevićevoj vidjeli u prvih 45 minuta. Igra je bila ravnopravna, ali nedostajalo je prilika na obje strane.

U 83. minuti Istra je konačno zaprijetila, još jednom preko Rocea. Sjajnu je priliku imao napadač Istrana nakon lijepe akcije, ali ovog se puta odličnom obranom istaknuo Livaković. Kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, tri minute prije kraja Zagreb je dobio novi jedanaesterac. Mitrović je srušen unutar 16 metara od gola Radoševića, a strijelac je sada bio Abdurahimi za konačnih 2:1.

• Obrisan korisnik08.12.2012. u 11:58
    Mislim ne kuzim kaj je tu problem? Bila su oba prekrsaja u 16cu. A znamo kaj je prekrsaj u 16cu.
  • Luminarc08.12.2012. u 02:23
    Da, i mene bas zanima snimka. Pamic opet kipi, al kaj bus, ak su dobro dosudjeni penali, moze ih bit i pet, nema se onda kaj protiv tog rec. Treba vidjet. Iskreno, cisto po dosadasnjem tijeku prvenstva nisam ocekivo pobjedu Zagreba, makar jesu poceli ozbiljnije skupljat bodove u zadnje vrijeme. A i... [više na forumu]