MAXtv Prva liga, 10. kolo, 29.09.2012, 15:30 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.500
Suci: Goran Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur, Duje Strukan (oba Split)

Josip Tolić • subota, 29.09.2012.

U prvoj utakmici desetog kola MAXtv Prve lige Cibalija je u Vinkovcima deklasirala Rijeku rezultatom 4:1. Bila je to potpuno jednosmjerna utakmica u kojoj su izabranici Željka Kopića već nakon 26 minuta igre imali tri gola prednosti. Gosti su u nastavku pokušali vratiti se u utakmicu, ali više od počasnog pogotka nisu mogli.

Ivan Koledić
70'
16
Niko Tokić
83'
2
Josip Gegić
86'
Željko Kopić
6
(do 81')
13
(do 46')
Elvis Scoria

Kakva pobjeda Cibalije! Kad su mnogi vjerovali da nema što tražiti u ogledu protiv Rijeke, koja je bila nemilosrdna protiv Dinama, a potom ispala od Nedelišća u Kupu, Nebeskoplavi su briljantnom predstavom osvojili tri boda protiv protivnika koji je izgledao kao da je ostao bez goriva.

Krenulo je u pogrešnom smjeru za momčad Elvisa Scorije već u drugoj minuti, kada je Mato Neretljak u vlastitu mrežu skrenuo ubačaj Petra Mišića. Marin Matoš već u 16. minuti nakon solo-prodora udvostručio je vodstvo, a samo sedam minuta potom iskoristio najstrožu kaznu za 3:0 već sredinom prvog dijela.

Održao se taj rezultat sve do drugog poluvremena u kojem se Rijeka pokušala vratiti. Fantastično je pogodio Josip Brezovec u 56. minuti za 3:1, ali nekonkretni gosti nisu mogli učiniti završnicu zanimljivom. Svaku nadu uništio im je eurogol Marka Terzića devet minuta prije kraja.

Najave vinkovačkog stratega Željka Kopića kako će njegov sastav za pobjedu protiv Rijeke trebati odigrati utakmicu sezone bile su istinite: Nebeskoplavi su u subotnjoj utakmici pružili sjajnu predstavu i nisu dali ni mrvicu šansi ambicioznim gostima. Nošeni podrškom više od 1000 navijača, poveli su već u drugoj minuti i naznačili što se Riječanima sprema. Petar Mišić prošao je po strani i ubacio za Terzića, loptu je presjekao Neretljak, ali "presjekao" je i vratara Lisjaka kojeg lopta vara i odlazi u mrežu za 1:0.

Pokušali su se bijeli vratiti nakon početnog šoka pokušajem Kreilacha iz slobodnog udarca koji je u živom zidu zaustavio Mitrović. Činilo se kako se Vinkovčanima sprema prava "kanonada", ali već deset minuta nakon toga nastavili su gdje su stali.

Bio je to solo-prodor Marina Matoša koji je postigao svoj prvi gol za Vinkovčane. Prevario je Kreilacha na liniji šesnaesterca, ušao u kazneni prostor i uputio krasan udarac koji se od desne vratnice odbio u mrežu.

"Nanjušili su krv" Cibalijini nogometaši i nastavili pritiskati nevjerojatno poroznu i dekoncentriranu zadnju liniju Scorijina sastava. Nova nagrada za to stigla je u 26. minuti; Matoš je prevario Kneževića, ušao u šesnaesterac gdje ga ruši riječki kapetan i za to dobiva žuti karton. Siguran realizator s bijele točke bio je sam Matoš i na semaforu je u 26. minuti stajalo nevjerojatnih 3:0.

Jedinu ozbiljniju priliku do kraja poluvremena i jednu od malobrojnih na utakmici uopće stvorili su gosti na isteku pola sata igre kada je Goran Mujanović pokušao lob-udarcem smanjiti zaostatak. Uspio je prebaciti vratara Paradžikovića - ali i okvir vrata.

U nastavku - Rijeka nešto bolja. Scoria je uveo Čulinu i Gabrića tražeći više napadačkih akcija, ali nije se mnogo toga promijenilo. Istina, dobar period od desetak minuta nastavka iskoristili su bijeli za šansu Cesarca i pogodak Brezovca; Varaždinac je u 57. minuti iz velike daljine sjajnim udarcem matirao Paradžikovića. Međutim, nešto više od toga nije se moglo.

Nakon dijela igre gdje se nalazila u podređenom položaju, Cibalia se vratila dominaciji. U 60. minuti prodor Terzića zaustavila je gostujuća obrana, a odgovorili su Benko i Kreilach - bez promjene rezultata.

Domaćin je završnicu utakmice bez problema kontrolirao i lijepi dan okrunio prvim pogotkom u sezoni Marka Terzića. 21-godišnjak je iskosa s više od deset metara potegao prekrasan šut koji je završio u samom suprotnom kutu Lisjakova gola, od grede u mreži.

Cibalia je ovom pobjedom, čak šestom uzastopnom na svom stadionu protiv Rijeke, došla na deveto mjesto koje jamči ostanak u ligi. Gosti, pak, nakon tri pobjede u nizu, ostaju peti, ali više od poraza Scoriju može brinuti potpuna nemoć njegovih igrača, kako u obrani, tako i u napadu.

• Obrisan korisnik30.09.2012. u 15:29
    haha ti se emilio stvarno imaš razloga smijat Rijeci..istra je jučer isto bila odlična ;)
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 00:15
    Ovo se zove utakmica. Bravo Cibalia, bravo Kopiću ! Paradžiković, Rugašević, Terzić, Muženjak, Mišić, Župarić- sve dečki koji su prošli Cibalijinu školu. Tako se dolazi do rezultata !
  • Weasley29.09.2012. u 21:27
    nakon one predstave u kupu, za mene je ovo očekivani rezultat, znao sam da će rijeka pasti
    Weasley
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 21:21
    Sve čestitke Vinkovčanima valjda sada dolazi vrijeme boljih igara i rezultata
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 20:09
    Rijeka je malo poletjela nakon pobjede protiv Dinama kada su ih već neki vidjeli kao favorite za naslov a onda slijedi otrježnjenje u kupu i Vinkovcima.