Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2012, 15:30 h, Gradski stadion, Ivanec, gledatelja: 600
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Dalibor Meić (Velika Gorica), Tomislav Valešić (Kutina)

Borna Rupnik • srijeda, 26.09.2012.

Slaven Belupo očekivano je izborio osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa, no domaća momčad Ivančice skupo je prodala svoju kožu...

Marino Lančić
59'
3
Nikola Kolarek
80'
21
Matija Peček
87'
Roy Ferenčina

Nakon prvenstvenog poraza u Splitu, sastav Roya Ferenčine gostovao je u Ivancu, kod trećeligaša Ivančice. Koprivničani su slavili, no morali su uložiti dosta truda kako bi prošli šesnaestinu finala Hrvatskog nogometnog kupa.

U prvom se poluvremenu žilava obrana Ivančice uspješno nosila s favoriziranim gostima pa Slaven Belupo nije često prijetio, no već na otvaranju drugog poluvremena precizan je bio napadač Tomislav Bušić. Na asistenciju Dejana Glavice, glavom je pogodio iz blizine.

Glavica i Bušić režirali su i akciju za 2:0, u 54. minuti utakmice, no ovoga je puta Bušić loptu u mrežu spremio nogom.

Slaven Belupo imao je prednost od dva pogotka sve do 73. minute, kada je gostujućeg čuvara mreže Pelina, udarcem u donji kut, matirao Bochl, na dodavanje kapetana Ivančice Murića. Međutim, domaćin više nije imao snage uhvatiti poravnanje i produžetak.

Tako se Slaven Belupo, nakon uspješno apsolviranog zadatka, može okrenuti nezgodnom gostovanju u Zaprešiću u sklopu desetog kola MAXtv Prve lige i pokušaja da i dalje u stopu prati Dinamo na prvenstvenoj tablici.