Malagu i Valenciju pobjede dovele do velikog napretka na ligaškoj ljestvici

Ivan Dominik • subota, 15.09.2012.

Startalo je i četvrto kolo prve španjolske nogometne lige, a u prvoj utakmici prvog dana odigravanja istog sastale su se momčadi Malage i Levantea u Andaluziji. U vrlo efikasnoj i događajima bogatom ogledu slavila je jaka Malaga unatoč tomu što je u završnici dvoboja ostala s igračem manje. Nešto sjevernije od Malage Valencia je ugostila neugodnu Celtu i uz dosta muke uspjela apsolvirati i taj izazov te trijumfom pobjeći s dna tablice lige...

Malaga - Levante 3:1 (1:0)

Prva subotnja utakmica španjolske Primere otvorila je četvrto kolo tog natjecanja. U dvoboj su ušle ekipe Malage i Levantea na stadionu La Rosaleda, gdje je domaći sastav Srdela prema očekivanjima kvalitetnije započeo utakmicu. Momčad iz Valencije imao je mnogo poteškoća na startu u susret, njeni igrači rano su počeli dobivati žute kartone, a Malaga je bila više nego dominantna.

Nadmoć domaćina prvi put je pogotkom rezultirala u 27. minuti kada je mrežu Gustava Munue načeo iskusni omaleni Argentinac Javier Saviola na asistenciju Isca. To je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu susreta koji je završen minimalnom prednošću domaćina, no, u nastavku je Levante rano vratio utakmicu na početak.

U 46. minuti za 1:1 gostiju i izjednačenje zabio je Michel nakon dodavanja Juanfrana, međutim, Malaga se vrlo brzo vratila u vodstvo preko prekaljenog krilnog igrača, Španjolca Joaquina Sancheza, koji je pogodio za 2:1 na dodavanje vrlo aktivnog i opasnog Saviole. Poslije povratka domaćih u povoljnu poziciju zaredala je gruba i agresivna igra s obje strane, frcale su ozljede igrača i žuti kartoni, no nije bilo velikih prigoda za gol do same završnice dvoboja.

Tada je prvo kod Malage isključen Sergio Sanchez zbog drugog žutog kartona koji je uslijedio nakon pretjerano grubog prekršaja. No, to nije utjecalo na igru mnogo boljeg sastava Manuela Pellegrinija, koji je do konačne 3:1 pobjede stigao golom Francisca Portilla Solera na asistenciju Dude u posljednjim trenucima susreta. Odličnu je utakmicu odigrala cijela momčad Malage koja je bila i favorizirana, a posebno je oduševio Saviola. S nova tri boda Malaga je barem nakratko zasjela na čelo La Lige, dok je Levante ostao u sredini ligaškog poretka.

Valencia - Celta Vigo 2:1 (1:1)

Na Mestalli je domaći sastav Mauricija Pellegrina furioznom igrom i na fantastičan način otvorio dvoboj s Nebeskoplavim klubom iz Viga. Valencia je povela već u četvrtoj minuti, a egzekutor je nakon odličnog upošljavanja Jonathana Viere bio odlični i zahvalni starter Sofiane Feghouli. Domaćin je nakon dolaska u vodstvo malo spustio tempo igre i usporio utakmicu, a to je na najbolji način iskoristila Celta koja je izjednačila već u 16. minuti.

Odlično je tada poentirao sjajni Danac Michael Krohn-Dehli, koji briljira već neko vrijeme od Europskog prvenstva na kojem je također igrao izvrsno. Nakon Dehlijeva pogotka i izjednačenja dvoboj se primirio te je egalom završeno i prvo poluvrijeme. No, nakon samo pet minuta igre u nastavku Šišmiši su opet poveli, a ovoga puta je strijelac bio Aly Cissokho, novopridošli bek koji je ovog ljeta stigao iz Lyona, a pogodak za 2:1 postigao je glavom proslijedivši ubacivanje Tina Coste u mrežu gostiju.

Susret je nakon novog vodstva domaćina opet ušao u mirniju fazu, iako su se prilike za zgoditak često redale na obje strane te se igralo nešto otvorenije i kvalitetnije, nego u prvom dijelu. No, u finiš dvoboja Valencia ulazi mnogo bolje te boljom taktičnom igrom održava svoju prednost. Pomalo umorna i podređena Celta nije do kraja dvoboja uspjela pronaći put do mreže Diega Alvesa pa je domaća ekipa osvojila trobod.