1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 01.09.2012, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 200
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Ivica Radošević (Gospić)
Split
Split
Mate Pehar 54'
1:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Pehar zabio za važna tri boda Splita, susret ponovno prekinut zbog nestanka struje

Vedran Babić • subota, 01.09.2012.

U kišovitim uvjetima na teškom travnjaku u Parku mladeži nogometaši Splita ostvarili su i četvrtu domaću pobjedu iz isto toliko susreta ove sezone. Jedini pogodak postigao je Mate Pehar, a gosti su posljednjih pola sata igrali s igračem manje. Susret je ponovno bio prekinut zbog nestanka struje...

Ivan Baraban
46'
32
Dražen Bagarić
77'
19
Dražen Jelić
87'
Hrvoje Plazanić
70'
22
Tomi Jurić
84'

Borimir Perković

Split nastavlja svoj niz neporaženosti na domaćem terenu. Protiv zaprešićkog Intera (1:0) ostvarili su devetu uzastopnu pobjedu (gol-razlika 18:1!) te sada za poraz ne znaju 12 utakmica. Posljednji put sva tri boda iz Parka mladeži odnio je Dinamo 18. studenoga 2011. godine.

Tek što je utakmica počela, poslije samo pet minuta igre, u Parku mladeži ponovno je nestalo struje, baš kao prije dva tjedna za vrijeme utakmice protiv Cibalije. Prije prekida Inter je imao dvije prilike (Bagarić, Oršić), no domaći vratar Vuković odlično je reagirao u oba navrata.

Poslije prekida, koji je trajao nešto više od 20 minuta, prvi su zaprijetili domaćini. Rebić je ubacio, a Erceg glavom pucao pored gola.

Split je naizgled imao inicijativu u posjedu lopte, no Inter je bio puno opasniji i konkretniji. Srećom po Split, Vuković je na vratima bio vrlo raspoložen te je obranio nove pokušaje Bagarića i Oršića.

Do kraja prvog poluvremena Split je imao nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Santini je lako obranio udarac Pehara, Vidić je glavom pucao pokraj gola nakon Rebićeva kornera, a Hrgović je iz slobodnog udarca također bio neprecizan.

Uoči drugog poluvremena Splitov trener Tonći Bašić odlučio je u svlačionici ostaviti Ercega, koji je u sastav ušao umjesto kartoniranog Bellea.

I onda, u prvoj pravoj prilici drugog dijela, Split je poveo. Igrala se 54. minuta kada je Hrgović na lijevoj strani asistirao Peharu. Ovaj je izbjegao zaleđe, sjurio se prema Santiniju i snažnim ga udarcem matirao. Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone.

Šest minuta kasnije Inter je ostao s igračem manje nakon što je Herceg zaradio izravni crveni karton zbog udaranja laktom Rebića. Od tog trenutka znalo se da će gosti teško do izjednačenja.

No, igrači Borimira Perkovića imali su dvije lijepe prilike za osvajanje boda. U 76. minuti Oršić je iz blizine pucao preko gola, a u 86. udarac Batura u kaznenom prostoru bio je blokiran.

Split je tako pobjednički zaključio prvu od dvije uzastopne domaće utakmice. Idućeg vikenda Crveni dočekuju Zadar. Inter je, pak, nastavio svoj crni niz na gostovanjima. Posljednju gostujuću pobjedu Žuti su ostvarili 30. listopada 2011. godine na Poljudu protiv Hajduka. Od tada je prošlo sada već 12 utakmica.

• Obrisan korisnik02.09.2012. u 17:45
    bilo je veliko nevrijeme u Splitu, promet je bio zaustavljen, nestalo je struje i u drugim dijelovima grada
  • ttt200802.09.2012. u 05:45
    Jel inker mozda imao kontru kad je nestalo struje? :-)
    ttt2008
  • Obrisan korisnik01.09.2012. u 23:40
    pa pobogu svaku domaću utakmicu splita se prekida zbog istog problema. ovo je cirkus a ne nogometna liga.
  • Dinaminjo01.09.2012. u 21:51
    Sljedeću tekmu radioaktivne pilule svima prije početka, da se može igrati u slučaju nestanka struje..