1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 17.08.2012, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 700
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Hrvoje Barišić (Osijek)

Ivana Strahija • petak, 17.08.2012.

U prvoj utakmici petog kola MAXtv Prve lige, Slaven Belupo nastavio je niz pobjeda i na kratko zasjeo na prvo mjesto ljestvice. Zagreb pak je upisao peti poraz sezone, a Pjesnicima će možda najteže pasti činjenica da je Oršulić postigao autogol.

Hrvoje Štrok
59'
8
Sven Dedić
72'
22
Dino Štiglec
81'
Roy Ferenčina

U Kranjčevićevoj ulici večeras zanimljiva utakmica Zagreba i Slaven Belupa, a koprivnički je sastav upisao na svoj konto nova tri boda. Susret je otvoren na po Zagrebaše strašno loš način, autogolom Oršulića, kojim su gosti ni krivi ni dužni, došli do 0:1.

No, domaći Abdurahimi bio je sjajan petnaestak minuta kasnije i matirao je koprivničkog vratara Rodića za 1:1, s kojima se ide na odmor. Ipak, jednako je dobar u 50. minuti bio gostujući Grgić, koji je postavio konačnih 1:2.

Zagrepčani su u susret sa Slaven Belupom ušli pod teškim pritiskom dosadašnjih loših rezultata i slabog stanja na prvenstvenoj tablici. K tome im sigurno nije bila draga informacija da Farmaceuti od 2008. godine nisu izgubili u Ulici pjesnika.

Koprivničani su pak u Zagreb krenuli oslabljeni za dvije važne karike svoje igre, Glavicu i Bubnjića, koji su zbog reprezentativnih obaveza u Gruziji bili van treninga s vlastitom momčadi, pa su utakmicu dočekali na klupi.

Unatoč mačevima nad glavama Zagrebaša, oni su u prvih 45 minuta bili bolja momčad na travnjaku, iako je prva šansa upisana Farmaceutima. U drugoj je minuti glavom dobro nakon ubačaja iz kuta reagirao Bušić, no još je bolja bila reakcija domaćeg vratara Vidakovića.

U 17. minuti lijepa akcija Zagreba, u brzom kontranapadu Abdurahimi se našao oči u oči s vratarom Rodićem, no pogodio direktno u koprivničkog čuvara mreže. Zagreb nema sreće ni par minuta nakon toga, kad Slaven Belupo stiže do vodstva.

Nakon slobodnjaka gostiju, u buketu pred golom Zagreba, najviši u skoku bio je Oršulić, no 24-godišnji Metkovac loptu glavom šalje u krivu stranu, pa završava u mreži iza njegovog vlastitog golmana.

Pogodak međutim nije toliko poremetio redove Zagrebaša, a sigurno nije zbunio Abdurahimija, koji u 39. minuti izjednačava na 1:1. Bila je to odlična akcija zagrebačkog veznjaka, koji je iskoristio probleme Slavenove obrane.

Mreža Slaven Belupa se do kraja poluvremena trese još jednom, pogodio je Zagrebov Vojtuš, no pomoćni sudac dignuo je zastavicu za zaleđe.

U drugom poluvremenu Zagreb na žalost svojih navijača nije nastavio s dobrom igrom, pa je svega pet minuta gostima trebalo za ponovno vodstvo. Za 1:2 je pogodio Grgić, koji je najbolje reagirao na loptu upućenu iz kornera.

Sve eventualne dvojbe oko pobjednika mogle su biti riješene u 55. minuti, kad je Delić odigrao za Raka, no ovaj s pet metara od Zagrebovog gola promašuje cilj. Zato su Koprivničani do kraja živjeli opasno, u 64. minuti je Pavlović poslužio Štroka, koji u odličnoj poziciji nije poravnao rezultat, a onda je već u sudačkoj nadoknadi Štrok ukrao Slavenu loptu, no nije postavio 2:2.

• Obrisan korisnik19.08.2012. u 17:34
    Da, bilo bi super da dođu Vejić i jedan iskusni centarfor... Međutim, pitanje je tko bi uopće htio doći u Zagreb s obzirom na image kluba u zadnjih nekoliko sezona... Naime, do nagovore, recimo, Šokotu (jedno vrijeme je bilo govora o tome) pitanje je da li bi bio u prvih 11 i da li bi bio... [više na forumu]
  • mb54st19.08.2012. u 15:22
    Rijetko komentiram  naš nogomet i suđenje i zaista nema smisla, no ostalo mi je u sijećanju prije nekoliko godina sukob na relacij NK " Zagreb"  i sudačka organizacija u svezi očitih krađa sudaca na račun Zagreba ( sjetite se samo finala Hrvatskog kupa Zagreb - Dinamo i onoga iz... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik18.08.2012. u 21:45
    Ovo je katastrofa. Oršulić uopće nije stoper, a Medić nije za prvih 11. Zagreb bi trebao dovesti Vejića kao iskusnog stopera u mladu obranu i jednog dobrog centarfora, pa bi to puno bolje izgledalo.
  • Obrisan korisnik18.08.2012. u 18:10
    Kad dotakneš dno možeš ići samo gore ali za Zagreb ne znamo koliko može tonuti vjerovatno mjesecima.
  • Obrisan korisnik18.08.2012. u 17:53
    Ne razumijem. Hoćeš reći, sudca su potplatili kako bi Slaven pobijedio? Ne bih rekao. Više bih rekao da se radi o nekvalitetnom sucu, koji, očito nije budan za vrijeme cijele utakmice. A u cijeloj ovoj priči oko ove utakmice, veliki šef je?