Pirova pobjeda Budućnosti, Helsingborg "riješio" Velšane

Vedran Babić • srijeda, 25.07.2012.

Osim utakmice Dinama i Ludogoreca, u srijedu navečer na rasporedu su bile još četiri uzvratne utakmice trećeg pretkola Lige prvaka. Prolaz u sljedeću fazu natjecanja izborili su BATE, AEL Limassol, Slask i Helsingborg...

Švedski prvak Helsingborg nadigrao je velški TNS s 3:0 nakon što je prva utakmica završila bez pogodaka. Walid Atta već je u osmoj minuti doveo domaćina u vodstvo, a Thomas Sorum u 27. je udvostručio prednost. Gosti se nisu mogli nositi s jačim suparnikom, a pod pritiskom velikog zaostatka, u drugom dijelu uzimali su još više rizika. Na njihovu žalost, nisu bili pretjerano opasni, a u samoj završnici primili su i treći pogodak (Alvaro).

Helsingborg će u trećem pretkolu odmjeriti snage s poljskim prvakom Slaskom, kojemu je prednost od 2:0 iz prve utakmice u Podgorici protiv Budućnosti ipak bilo dovoljna. Uzvrat je otišao na stranu crnogorskog sastava rezultatom 1:0. Strijelac je bio Nikola Vukčević u 15. minuti.

Preostale dvije utakmice večeri završene su identičnim rezultatom, 0:0, koji u treće pretkolo šalje AEL Limassol i BATE. Ciprani su igrali u gostima protiv Linfielda, kojeg su u prvoj utakmici porazili 3:0, a BATE je u Skopju očuvao prednost od 3:2 iz prve utakmice protiv Vardara. U toj utakmici Bjelorusi su do pobjede stigli dvama pogocima u sudačkoj nadoknadi.

U trećem pretkolu BATE igra protiv Debrecena, a AEL protiv Partizana.

• Obrisan korisnik26.07.2012. u 06:52
    Sve očekivano, izuzev pobjede Budućnosti koja ionako nije bila dovoljna. Zapravo jedina uzbudljiva utakmica je bila Dinamova.
  • renimus26.07.2012. u 02:33