Lučko drugo, postaje prvoligaš?

Ivana Strahija • ponedjeljak, 30.05.2011.

Završila je i drugoligaška sezona, Gorica je prvak, a Lučko viceprvak, a kako oba kluba imaju licence, po HNS-ovom pravilniku trebala bi postati prvoligaši.

Lučko je pobijedilo Međimurje s 3:1 i time potvrdilo drugu poziciju tablice. No, pobjeda domaćima nije došla baš lako, jer su Međimurci u posljednje vrijeme u odličnoj formi, što su pokazali i u Lučkom. Domaća je momčad brzo došla do prednosti, 1:0 postavio je Sarić u petoj minuti, no goste to nije omelo te se u drugom dijelu vraćaju u egal golom mladog i perspektivnog Kokota. Pogreška u međimurskim obrambenim redovima Lučkom je olakšala povratak u vodstvo, za 2:1 je pogodio Jelić, a konačnih je 3:1 postavio Blagojević.

Do pobjede je došao i Vinogradar nad Junakom, u Mladini je također bilo 3:1. Susret je započeo dobro za domaće, a poveli su već u prvoj minuti golom Bobana. Gosti izjednačuju u 25. minuti golom Midenjaka, no on je minutu kasnije ozlijeđen i zbog pojekotine ne morao biti prebačen u bolnicu. Tako oslabljeni Junaci nisu uspjeli zadržati egal, pa već prije odlaska na odmor domaći imaju 2:1 koje je s bijele točke postavio Bucković. Za 3:1 je deset minuta poslije povratka na teren pogodio Verza. Oba protivnika sezonu završavaju sigurni od ispadanja, na 9. i 10. mjestu.

Vezane vijesti

3:1 je bilo i u Imotskom, gdje su domaći dočekali sesvetsku Croatiju. Na Gospinom dolcu prvi su poveli gosti, pogotkom Pukljaka, a domaći su uspjeli izjednačiti tek u 50. minuti, golom Loze. Nakon toga bilo je Imoćanima lakše igrati, pogodio je prvo Gudelj, a zatim i Krištić. Imoćani su sezonu završili na petom mjestu, no nemaju nikakvih ambicija za ulazak u viši rang natjecanja, dok je bivši prvoligaš 11.

I dalje upitnici

Interesantna se informacija pojavila u posljednjih nekoliko dana, a ta je da Lučko neće napredovati u 1. HNL. To dolazi kao veliko iznenađenje, jer je Lučkom izdana licenca za 1. HNL, uz upotrebu stadiona u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu. Također je, čini se, projekt Lučko dobio i financijsku potporu sponzora, pa zbilja nije jasno zbog čega se sve glasnije priča o tome da će u 1. HNL napredovati samo Gorica. Ako tome bude tako, iz 1. HNL bi ispao samo Hrvatski dragovoljac, dok bi Istra ostala prvoligaš, iako 15-plasirana. O tome bi više informacija trebalo biti kroz desetak dana, jer klubovi imaju vremena do 6. lipnja izjasniti se o prelasku u viši rang natjecanja.

Rudeš je s 3:0 ispratio sezonu na stadionu Stjepana Spajića, gdje je Dugopolje upisalo još jedan ne baš laskavi rezultat. Prvi je gol pao u 10. minuti a strijelac je bio Petković, a mreže potom miruju u idućih sat vremena. Tek u 73. je naime Tadić uspio zatresti mrežu iza Bečića, a za 3:0 je pogodio Galić. Rudeš je u konačnom poretku četvrti, dok je Dugopolje osmo.

U Solinu su domaćini i gosti iz Kostrene podijelili bodove u miroljubivom susretu. Oba su gola pala u drugom dijelu susreta. Radovniković je pogodio za 1:0, a Šaban izjednačio na 1:1 u 70. minuti. Pomorac sezonu završava na trećem mjestu, ali bez licence za 1. HNL, pa se ne očekuje njegova promocija u viši natjecateljski rang, dok je Solin solidni šesti.

Bodovi su podijeljeni i u Gorici, gdje je budući prvoligaš remizirao 2:2 s HAŠK-om, kojem bod nije bio dovoljan da bi pobjegao iz crvene zone. Domaći Sabljak pogodio je za 1:0 već u drugoj minuti, a gosti su se u igru vratili tek u 60. minuti, golom Horvata. U vodstvo Gorica dolazi ponovno za osam minuta, kad je najstrožu kaznu realizirao Bajto. No, HAŠK-ov Horvat opet je odličan je opet u 78. minuti kad pogađa za 2:2.

Najuvjerljiviju pobjedu je upisala MV Croatia na gradskom stadionu u Vukovaru, gdje je svega pedeset gledatelja svjedočilo domaćem porazu od 2:7. Prvo poluvrijeme međutim nije dalo nagovijestiti konačni potop Vukovaraca. Domaći su naime u vodstvo došli u 16. minuti golom Vlajčića s bijele točke, što izjednačuje Tokić u 21. minuti. U vodstvo se domaći vraćaju u 38. minuti golom Kujundžije, no na odmor se ide s izjednačenih 2:2. U drugom poluvremenu je Vukovar nestao s travnjaka, a Croatija je nastavila puniti mrežu iza Balića. Na pogodak iz prvog poluvremena još je tri dodao Tokić, a dva je postigao Živić. MV Croatija je trobodom skočila točno iznad crvene zone, dok je Vukovar završio na 15. mjestu.