1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 21.05.2011, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Pristovnik (Zagreb), Krmar (Zagreb), Vukušić (Zagreb)

Ante Jukić • subota, 21.05.2011.

Rezultatski neopterećena Cibalia rezultatom 1:0 svladala je Istru 1961 u posljednjem kolu HNL-a, tako da će Puljani sljedeće sezone, ako neki drugi faktori ne odluče drugačije, igrati u Drugoj ligi. Pobjednički pogodak za Vinkovčane postigao je Vitaić.

Tomislav Mazalović
72'
24
Dario Rugašević
79'
26
Marko Terzić
90'
Stanko Mršić
3
(do 89')
22
(do 46')
Igor Pamić

Jedna od pozornica nogometnog teatra apsurda u Hrvatskoj bila je večeras postavljena i u Vinkovcima, gdje su Puljani tražili bodove spasa za ostanak u ligi. Na kraju, gosti su poraženi, no u ovom trenutku ne možemo sa sigurnošću reći kako će Istra narednu sezonu zaista igrati u drugoligaškom društvu.

Prvo poluvrijeme Cibalia i Istra odigrali su u ne pretjerano jakom tempu, a, zanimljivo, agilnijima su se činili domaći igrači, iako za njih ova utakmica nije bila ni približno toliko važna kao za goste iz Pule. Vinkovčani su do vodstva mogli već u ranoj fazi susreta, no Dino Kresinger nije se najbolje snašao u dvije izgledne situacije pred vratima Škorića. U devetoj minuti napadač Cibalije previše je odugovlačio s udarcem, pa je na kraju bio izblokiran, dok je tri minute kasnije neprecizno pucao glavom sa samo nekoliko metara udaljenosti.

Nakon ove dvije uvodne prilike, domaćini su se orijentirali na dalekometne pokušaje, kojima su u nekoliko navrata opasno zaprijetili pulskim vratima. U 25. minuti Škorića je na reakciju poslije slobodnog udarca s 30-ak metara prisilio Vitaić, a nekoliko minuta kasnije na udarac se odlučio i Jurić, čiji pokušaj odlazi preko grede.

Puljani su se, pak, prvi put "javili" u 34. minuti, kada je Matkovića zagrijao Linić, dok smo najbolju priliku momčadi Igora Pamića zabilježili u samoj završnici poluvremena. S 20-ak metara pokušao je Hasan Kacić, ali za malo neprecizno. Bio je to praktički jedini ozbiljan pokušaj gostiju, koji su u prvom poluvremenu pokazali puno premalo za momčad koja se grčevito bori za ostanak u ligi.

Po povratku igrača iz svlačionica očekivao se znatno agresivniji pristup Puljana, ali umjesto toga stigao je vodeći pogodak Cibalije. Vitaić je pucao s 20 metara, Kacić je promijenio smjer lopte i Škorić je bio nemoćan. Ionako teška situacija za goste u tim je trenucima postala još teža.

Pogodak Vinkovčana konačno je unio malo živosti u utakmicu, pa smo tako u vrlo kratkom razdoblju vidjeli još dvije prilike, po jednu na svakoj strani. Domaćeg vratara Matkovića na dobru je intervenciju u 57. minuti prisilio Linić, dok je nekoliko trenutaka kasnije na drugoj strani neprecizan u odličnoj situaciji bio Prgomet.

Kako je utakmica odmicala kraju, gosti su počeli pokazivati više napadačkih ambicija, no bilo je to daleko od nekakvog pritiska. Spomenuti valja tek dobru priliku Linića iz 84. minute, koju je "skinuo" večeras vrlo dobri Matković.

Cibalia je, tako, bez većih problema privela susret kraju i proslavila pobjedu za oproštaj od sezone, dok Puljanima slijedi iščekivanje kako će se cijeli ovaj cirkus na kraju rasplesti u njihovu korist.