Šestica Pomorca, četvorka Gorice

Ivana Strahija • ponedjeljak, 09.05.2011.

Dvije vodeće momčadi 2. HNL upisale su visoke pobjede, a podbacilo je Lučko, koje je izgubilo od Croatije u Sesvetama. Dobar je bio i četvrti klub tablice, Rudeš, koji je na gostovanju u Slavonskom Brodu izborio trobod.

Najuvjerljiviju pobjedu izvojevao je Pomorac, koji je sa 6:0 otpratio Vukovar '91. nazad kući. Da se ničemu nije ni nadao kod jedne od najboljih ekipa lige Vukovar je dokazao došavši u goste s 11 igrača i jednom jedinom zamjenom na klupi. Mrežu iza golmana Balića tako su bušili Jagačić, Prelčec, dvaput Šaban te Perić i Ivičić, a ispadanje je Vukovaru očito već stara vijest.

S 4:0 druga je po efikasnosti u 27. kolu bila Gorica, vodeća momčad lige, koja je za protivnika imala još skromniju ekipu, Suhopolje, uvjerljivo zadnju na tablici. Četiri pogotka u gol iza Kulića pospremili su Crnov, Jusufi i Konjević, dok je Hajduk bio spretan i s bijele točke.

Nakon uvjerljivih pobjeda dviju vodećih ekipa, uvjerljivi je poraz na svom travnjaku doživjela MV Croatia, kojoj je u gostima bio Rudeš. Gosti su u Slavonskom Brodu poveli već u devetoj minuti golom L. Ščrbeca, a kratku neizvjesnost donosi pogodak domaćeg Tokića, koji u 32. minuti vraća egal 1:1. No, nada Croatije trajala je svega dvije minute, do gola Eterovića, a prije odlaska na odmor za 1:3 pogodio je i Galić. U drugom poluvremenu se rezultat nije mijenjao, a domaćima je situacija dodatno otežana u 71. minuti kad je isključen Jelčić, koji je protivničkog igrala udario rukom u lice.

Druga Croatia lige, ona sesvetska, doma je svladala Lučko, drugu ekipu tablice, što je vrijedan uspjeh. Za trobod je Sesvećanima bio dovoljan jedan gol, onaj Jurine u 34. minuti. Lučko je k tome utakmicu dočekalo s igračem manje, jer je u 83. minuti isključen Burić, koji je prvo preoštro stratao na protivničkog igrača i dobio žuti karton, a zatim zbog prigovora dobio još jednu javnu opomenu iz ruke suca Matoca.

S 'minimalcem' je kod kuće slavio i Mosor, koji je ugostio momčad iz Mladine, Vinogradar. Pobjednički pogodak djelo je Barića, koji je u utakmicu ušao u 25. minuti na travnjaku odmijenivši mladog Radića. Povjerenje trenera Barić je opravdao minutu pred odlazak na odmor, postigavši jedini gol utakmice.

U Sinju je upisan remi sa po golom svake ekipe. Poveli su Međimurci golom Garbe u 20. minuti, a domaći su izjednačili točno pola sata kasnije, uz pogodak Kozine. Međimurje je, čini se, ušlo u niz, Čakovčani su neporaženi već četiri kola, i izgleda da će ostanak u 2. HNL uspješno ostvariti. Trenera Dovečera je, osim boda, posebno radovala i dobra igra njegove ekipe, a pobjedi se nada i u idućem kolu protiv Pomorca.

Remi bez golova upisao je pak posljednji ovotjedni par, Dugopolje i Solin. Domaća momčad se već dugo nije 'osladila' s bodom, pa bi dobra igra protiv Vinogradara u Mladini trebala biti imperativ toj ekipi.