1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 06.05.2011, 19:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Daniel Storić (Vodice)

Osječani uzeli sve

S gradskog stadiona u Varaždinu:Ivana Strahija • petak, 06.05.2011.

U Varaždinu nikako nije bilo dosadno u petak navečer. Iako je neuobičajeni termin u gledalište doveo malo ljudi, oni koji su stigli mogli su vidjeti čak šest golova, no na žalost i odlazak tri boda za Osijek.

U susret su obje ekipe ušle s željom za dokazivanjem. Varaždinci su morali pokazati da su se izvukli iz depresije, a Osječani da je promjena trenera bila pravi potez Uprave. Oba su kluba pak lovila bodove za sigurni ostanak u ligi.

Ne čudi stoga furiozni početak. Već u trećoj minuti mogao je Osijek povesti, da je Vidaković bio precizniji, a šansu je propustio i Brlečić nakon prekida kojeg je izveo Šafarić.

Prva se zatresla mreža gostiju, i to već u petoj minuti. Brlečić se odlično snašao i jednu odbijenu loptu u petercu gostiju pospremio u mrežu za rano vodstvo Varaždina. Slavlje varaždinskih Plavih nije međutim potrajalo, jer deset minuta kasnije Barišić pronalazi Miličevića, a ovom nije bilo teško poravnati na 1:1.

Početne postave:

Samir Toplak je na travnjak poslao sastav u formaciji 4-2-3-1: Dreven - Tkalčić, Punčec, Conjar, Kvesić - Brlečić, Šafarić – Glavica, Vugrinec, Aganović – F. Škvorc

Vlado Bilić na travnjak je izveo formaciju 4-3-2-1: Kardum – Pelaić, Vrgoč, Gavrić, Bubalo– Šorša, Jugović, Vidaković – Miličević, Špehar - Barišić

Do kraja poluvremena nešto slabiji tempo, iako prilika nije manjkalo. Vugrinec je imao priliku nakon kornera Šafarića, a ogromnu je priliku propustio Barišić. Njega je dobro proigrao Vidaković, no Barišić s nevelike udaljenosti umjesto u mrežu Varaždina loptu šalje daleko iznad gola.

U drugom poluvremenu prvu priliku imaju domaći, koji su na poluvremenu obavili i zamjenu. Šafarić je nabacio za Golubara, a on se oslobodio svog čuvara i vratio loptu za Filipa Škvorca, koji gađa direktno u Karduma.

Kažnjavaju to Osječani u 57. minuti, kad su Pelaić i Miličević izigrali cijelu domaću obranu i okrenuli rezultat u svoju korist, na 1:2. U minutama koje slijede Varaždinci pokušavaju vratiti semafor u egal, ali su česti nesporazumi u napadu, a Golubar nikako da se dogovori s Vugrincom.

Potom se i gostujući trener odlučuje na izmjenu, i u igru šalje Maglicu, a da je potez bio dobar, dokazuje se u 69. minuti. Osječanin Šorša je potegao po desnoj strani terena i ubacio pred domaći gol, prebacivši golmana Drevena, a tek ušli Maglica glavom loptu posprema na pravo mjesto za 1:3.

Iznenadili su potom i Varaždinci, koji si nisu dopustili depresiju nakon tog rezultata. Već u 73. minuti Vugrinec je izveo slobodni udarac malo van 16 metara gostiju, a za 2:3 je glavom pogodio Filip Škvorc.

Nakon toga se Plavi i Bijeli izmjenjuju u tjeranju golmana na znojenje. Šansu za šansom propuštaju domaći, Vugrinec je nekoliko puta bio na centimetar od 3:3, no u 90. minuti su neizvjesnost prekinuli Osječani. Pelaić i Šorša namjestili su priliku za Babića, koju on nije propustio te je zabio za 2:4.

• Obrisan korisnik07.05.2011. u 02:33
    Pa nek se uprava prijeti da će igrati s juniorima ak se ne prekine štrajk (zbog nedobivanja plaća koje treba osigurati - uprava).Ako me sjećanje dobro služi od ultimatuma da moraju trenirati i igrati niti boda. Da sam na mjestu tog trusta mozgova u upravi, razmislio bi gdje ću iduće godine naći... [više na forumu]
  • russell06.05.2011. u 22:29