Minimalne pobjede vodećih

Mišo Gulić • nedjelja, 01.05.2011.

U okviru 26. kola 2. HNL Lučko je u derbiju kola svladalo Dugopolje kojemu je to već peta utakmica bez troboda, a u Kostreni je Pomorac svladao sinjskog Junaka i time je napravio još jedan korak prema Prvoj HNL.

U Kostreni je domaći Pomorac minimalnim rezultatom svladao Junaka i napravio možda ključan korak, četiri kola prije kraja natjecanja, u pohodu na Prvu ligu. Na klupi Junaka u funkciji glavnog trenera, umjesto Mila Nižetića, sjedio je Mirko Labrović koji je do ovog kola obnašao dužnost pomoćnog trenera. Jedini gol na susretu postignut je na otvaranju drugog dijela susreta u 47. minuti, a strijelac je bio Martin Šaban. Do kraja je bilo obostranih prigoda, ali mreže se nisu tresle.

Ljepoticu kola odigrali su Međimurje i Croatia Sesvete, a svi zgoditci postignuti u prvom poluvremenu. Poveli su gosti u 25. minuti golom Jurine, a domaći uzvraćaju osam minuta poslije kada za 1:1 pogađa Kokot. Već u 39. gosti ponovno vode, a ovaj put strijelac je Tomi Jurić, a kada se činilo da gosti put svlačionice otići zadovoljniji, Međimurci u samo dvije minute potpuno okreću rezultat u svoju korist. Prvo je mrežu zatresao Cicero Lima, a za konačnih 3:2 zabija Jambrušić.

Derbi kola igran je u Lučkom gdje su domaći svladali goste iz Dugopolja rezultatom 1:0. Strijelac za Lučko, u 55. minuti susreta, bio je Matej Jelić. Iako su Dugopoljci bili ravnopravna momčad, nisu našli put do mreže vratara Kovačića. Lučkom je ovo treća pobjeda u nizu dok Dugopolje za tri boda ne zna već peto kolo.

Solin je preokretom u drugom poluvremenu pobijedio susjede iz Žrnovnice te im vjerojatno pečetirao vizu za 3. ligu. Mlada momčad Mosora dobro se držala i na kraju prvog dijela imala prednost od 0:1, a pogodio je Vučemilović-Grgić u 45. minuti. Domaći, koji su prije ovog susreta imali niz od tri uzastopna poraza, preokrenuli su golovima Plazibata i Čerine i zasluženo slavili.

Osokoljena dobrim rezultatima iz zadnjih kola, MV Croatia je u Imotski stigla u dobrom raspoloženju. Ipak na kraju radovali su se domaći nogometaši, a jedini pogodak postigao je Hrvatin Gudelj u 17. minuti utakmice. Imotski je pobjedom odmaknuo iz opasne zone, a gostima ostaje još dosta borbe za očuvanje drugoligaškog statusa.

U dvoboju "otpisanih" između Vukovara i Suhopolja nakon velikog posta slavili su domaći i tako posljednje mjesto na ljestvici prepustili gostujućem sastavu. Već u 6. minuti pogodio je Musa, a samo minutu potom pogotku se radovao i Vehabović za 2:0. U nastavku susreta Vukovarci postižu i treći gol, a strijelac je Matej Nađ.