1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 29.04.2011, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Siniša Sabljak (Požega), Dejan Berger (Osijek)

Mihaela Bradovski • petak, 29.04.2011.

Nogometaši Zagreba porazom od Slaven Belupa povećali su niz bez pobjeda na šest utakmica. Kobne za Pjesnike bila su uvodne minute oba poluvremena, a posebno je tragičan način na koji su primili drugi pogodak. Momčad Slaven Belupa ispunila je svoj cilj i sada će mirnije čekati kraj sezone…

Sven Dedić
63'
13
Marin Oršulić
75'
28
Lovro Medić
75'

Roy Ferenčina

Momčad Roya Ferenčine u Kranjčevićevu je stigla s ciljem da ne izgubi utakmicu. Farmaceuti su već u šestoj minuti mogli stići do pogotka. Zagrebov vratar Bašić slabo je ispucao loptu, Benko je poslužio Bušića no on ne reagira najbolje. Gostujući dvojac samo minutu kasnije ipak je uspio organizirati akciju za pogodak. Na dodavanje Benka Bušić puca iz voleja i postavlja ranih 0:1.

Bijeli su nakon primljenog pogotka morali zaigrati ozbiljnije i prva od njihovih brojnih prilika potrošena je u 11. minuti. Jefthon šalje jednu loptu na desnu stranu, Chiavarini puca iz blizine, ali samo u ruke Rodića. U istoj minuti na gostujuća je vrata pucao i Krstanović, njegov udarac pokušao je potvrditi argentinski napadač, no umjesto pogotka Pjesnici su zaradili tek novi udarac iz kuta.

Zagrebaši su i u idućim minutama nastavili s pritiskom na Rodićeva vrata, u 15. minuti Slavenov čuvar mreže izašao je kao pobjednik iz dvoboja s Krstanovićem, a zatim je minutu kasnije dvije izgledne prilike zapucao Abdurahimi. Izjednačenje domaćih u 25. je minuti najavio Celiščak pokušajem iz daljine. Nakon što se Bušić u sedmoj minuti po prvi puta upisao u strijelce, isto je dvadeset minuta kasnije uspjelo i Chiavariniju.

Većih uzbuđenja sve do nastavka, odnosno novog pogotka u Ulici pjesnika nije bilo. Baš kao i u Karlovcu Pjesnici su protivniku poklonili priliku za 2:1. U 51. minuti Tokić je u namjeri da loptu izbaci iz kaznenog prostora napucao Vojnovića od kojeg se ona nesretno odbila ravno iza Bašićevih leđa. Baš kao i nakon prvog pogotka zagrebaši su krenuli po novo poravnanje, ali ovoga puta bez ozbiljnijih pokušaja. Jedan je na drugoj strani, za potvrdu gostujuće pobjede, propustio realizirati Mujanović.

Drugi pogodak Farmaceuta možda je stigao "iz ničega", no zato je na ulasku u posljednjih 20 minuta susreta bijele krasnim škaricama dotukao Leon Benko. Kada već nisu mogli nagraditi svoju momčad pljeskom, 200-tinjak gledatelja nagradilo je najboljeg gostujućeg strijelca za njegov potez. Pokušao je Pavlović situaciju na terenu promijeniti dvostrukom zamjenom, no osim lagane inicijative do željenih promjena nije došlo.

Koliko je loše u finišu susreta izgledala momčad Zagreba demonstrira i akcija Belupa koju tri minute prije kraja u svom kaznenom prostoru zaustavlja Krstanović. Do kraja je iz daljine pokušao i Mujanović, neometan je imao i vremena i prostora, ali uspio je naciljati malo iznad Bašićeve grede. Tri kola prije kraja Pjesnici se tako nalaze u iznimno opasnoj situaciji, tek bod udaljeni od Lokomotive, dok će momčad Slaven Belupa nakon ova tri boda mirni ući u završnicu sezone.

• Obrisan korisnik30.04.2011. u 14:11
    Sve se slažem. Samo iznosim svoje dojmove, bio sam jučer na tribini i vidio očajni Zagreb (i očajni Slaven u prvom poluvremenu, da ne bude zabune). Ono, negledljiv nogomet...Dobili ste nas u Kc? Onda smo sad kvit. :)
  • ronny198730.04.2011. u 11:09
    daleko od toga da slaven nema dobru ekipu, ali ak ćemo gledat po imenima nismo ni mi mačji kašalj... imamo 3 mlada reprezentativca hrvatske, jednog bosne, u napadu najboljeg strijelca lige i pojačanje iz serie a (neznam jel ikad netko iz hnl-a doveo igrača iz serie a a da dotični nije hrvat), u... [više na forumu]
    ronny1987
  • Obrisan korisnik30.04.2011. u 03:19
    Navijač sam Slavena i nisam upućen u sve probleme Zagreba koje vi ovdje spominjete, ali realno mi se čini da mi imamo prilično bolje igrače od vas, taman da vama sjedi Hiddink na klupi.. Nakrcali smo sve "brendirane" napadače, nešto moraju i zabiti (primjer Bušić, mislim da mu je ovo prvi gol u... [više na forumu]
  • ronny198730.04.2011. u 02:35
    u zagrebu se pozitivni šok izazvao sa smjenom šuška kad smo bili treći na tablici... a kaj bi drugo mogo pričat trener koji je u dvije sezone skupio 3 pobjede??? da ima imalo obraza sam bi odavno dao ostavku... da nije bilo šuška i štimca u 60 utakmica bi skupili 15-20 bodova...