Uvjerljive predstave vodećeg dvojca

Mišo Gulić • utorak, 26.04.2011.

Drugoligaška karavana stigla je do 25. kola u kojem su nove pobjede ostvarili Gorica i Lučko i posve je izvjesno kako će u novu sezonu krenuti kao prvoligaši. U borbi za opstanak novi porazi Mosora i Vinogradara dok je MV Croatia nastavila sa odličnim proljetnim predstavama te se novom pobjedom probila na 11. mjesto.

Junak je ugostio posljednjeplasiranu momčad prvenstva i ostvario novu pobjedu. Vukovar je prvi put kapitulirao u 24. minuti, a mrežu je zatresao Duje Tadić na asistenciju Kozine. Upravo je Kozina nakon četiri minute, udarcem glavom sa tri metra, povisio na 2:0. Do kraja susreta Sinjani su imali niz velikih prilika, ali sjajan je bio gostujući vratar Mikulić i tako svoju momčad spasio od potpunog debakla.

Dugopolje i Međimurje odigrali su susret bez golova. Domaćima je to bila četvrta utakmica bez punog plijena i prilično je jasno kako će Dugopoljci i sljedeće sezone biti drugoligaši dok će se Međimurci za isti status tek morati izboriti. Iako je utakmica bila dosta zanimljiva, sa nekoliko prilika na obje strane, mreže su ostale netaknute.

U Žrnovnici je Lučko došlo do nove pobjede i domaćinima ostavilo mnogo brige i malo šansi u borbi za opstanak. Gosti su poveli golom Fučeka pred sam kraj prvog poluvremena, a pitanje pobjednika riješili su u 85. minuti kada je mrežu zatresao Burić. Mlada momčad Mosora nije izdržala pred naletima gostiju, ali ipak su pokazali kako je pred njima svijetla budućnost.

HAŠK je do novih bodova došao u srazu sa Solinom kojem je ovo bio treći uzastopni poraz. Mrežu Solinjana načeo je Ivan Horvat u 23. minuti susreta za 1:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor. Na novi pogodak domaćih čekalo se do 77. minute kada pogađa Pejić i time rješava pitanje pobjednika.

MV Croatia je nastavila sa sjajnim proljetnim predstavama i novom su pobjedom , četvrtom u posljednjih pet susreta, napredovali do 11. pozicije na ljestvici. Domaći su iskoristili terensku inicijativu i poveli golom Josipa Rose u 29. minuti. Na 2:0 povisio je Tokić u 64., a gosti iz Mladine smanjili su dvanaest minuta kasnije golom Antonia Mišure. Ipak do kraja susreta nisu uspjeli doći do novog pogotka pa su nazadovali na ljestvici i sada drže nesretnu 13. poziciju, prvu ispod crte.

Lider prvenstva ugostio je Imotski već nakon 35. minuta riješio pitanje pobjednika. Igrala se 17. minuta kada je pogodio Igor Hajduk, a na 2:0 povisuje Bajto u 29. dok se u 34. ponovno u strijelce upisao Hajduk. Nakon furioznog prvog, drugo poluvrijeme domaći posustaju, a gosti to koriste na samom kraju utakmice i smanjuju na 3:1 golom Šipića.

Croatia Sesvete i Pomorac svoj dvoboj su završili podjelom bodova. Iako se mreže nisu tresle, utakmica je bila sadržajna i samo su centimetri dijelili i jedne i druge od pogotka. Dok je Sesvećanima svaki bod bitan u borbi za opstanak, gosti se i dalje drže na trećoj poziciji uz ugodnih plus pet u odnosu na prvog pratitelja.

Novi teški šamar dobili su nogometaši Suhopolja, a "krivci" su bili gosti iz Zagreba. Uvjerljivom pobjedom od 4:1 nogometaši Rudeša nastavili su svoj niz nepobjedivosti i trenutno drže četvrtu poziciju na ljestvici dok Suhopoljci jedva čekaju kraj prvenstvenih obaveza.

• Obrisan korisnik27.04.2011. u 01:41
    Rudeš i dalje gazi! Da barem imamo uvjete za Prvu, sad bi se još jače borili za 3. mjesto, a ovako... Jedino ako u Prvoj možemo igrati i dalje u Sigetu...