Vodeći trojac se odvojio

Mišo Gulić • srijeda, 20.04.2011.

Nakon 24. kola mnogo toga je jasnije u drugoligaškom društvu. U derbiju kola Pomorac je svladao Dugopolje i riješio sve dvojbe oko trećeg mjesta dok je na dnu situacija ipak malo neizvjesnija.

Derbi kola igran je u Kostreni gdje je Pomorac, u izravnom dvoboju za treće mjesto, svladao Dugopolje te pobjegao na +7. Gosti su poveli već u 8. minuti golom Kovača, a domaćini uzvraćaju golom Jagačića u 26. za 1:1, što je bio i rezultat poluvremena. Odmah na otvaranju drugog dijela ponovno pogađa Jagačić, a do kraja susreta, unatoč obostranim prilikama, rezultat se ne mijenja.

Nakon što su sinoć košarkaši Alkara priredili dramu košarkaškim fanovima, na drugom kraju grada danas su isto učinili i nogometaši Junaka. Zanimljiva utakmica između čvrstog domaćina i gostiju koji su u Sinj stigli nakon dvije uzastopne pobjede, nije razočarala gledatelje. Ono najzanimljivije zbilo se na samom kraju utakmice kada u 89. minuti za goste pogađa Tomi Jurić. Već u sljedećem napadu, dok se Sesvećani nisu ni snašli, Sinjani golom Midenjaka vraćaju stvari na početak i zasluženo osvajaju bod.

Bitku za opstanak odigrali su Međimurje i Mosor, a na kraju su se radovali domaći i trobodom su došli "iznad crte". Za 1:0 pogodio je Vuk u 17., a povisio je Garba u 42. minuti pa su Međimurci vrlo zadovolji krenuli na predah. Ipak, mlada momčad Mosora nije se predavala i njihov trud nagrađen je u 60. minuti, a strijelac je Koštić. Nada gostiju bila je kratkog vijeka, jer su domaći iz jedanaesterca u 68. minuti, golom Begovića, povisili na konačnih 3:1.

Teže od očekivanog ,drugoplasirano Lučko, svladalo je HAŠK. Domaći su golovima Ljute u drugom dijelu poveli 2:0 i činilo se kako će rutinski upisati nove bodove, ali gosti pet minuta prije kraja, sa 11 metara, smanjuju golom Tolića, da bi u sudačkoj nadoknadi Rak povisio na 3:1 i time otklonio svaku strepnju domaćih navijača.

U Solinu su domaći, pomalo iznenađujuće, prepustili sva tri boda gostima iz Broda. Nije slutilo na takav rasplet, jer je u 12. minuti za domaće pogodio Plazibat. Gosti do izjednačenja stižu u 38. golom Živića i na odmor se odlazi sa po jednom loptom u obje mreže. U jeku domaćih napada, gosti zabijaju za 1:2 u 72. minuti susreta, a strijelac je bio Ravlić. Na kraju veliko slavlje Slavonaca i potvrda sjajne proljetne forme te, ukoliko nastave u istom ritmu, sa potpuno realnim izgledima za opstankom.

Vodeća Gorica imala je vrlo težak ispit u Mladini kod Vinogradara i na kraju je ipak zasluženo upisala nova tri boda. Pogodak je postignut sa 11 metara, a siguran realizator bio je Boris Bajto u 27. minuti. Vinogradar je tako prekinuo niz od tri utakmice bez poraza i očekuje ga grčevita borba za opstanak.

Sasvim očekivano Imoćani su gostima iz Suhopolja priredili još jedan "hod po trnju" i ispratili ih sa četiri komada u mreži. Već nakon prvih 45 minuta na semaforu je bilo 3:0 za domaće, a strijelci su bili Mandarić, Jonjić i Zelenika ,dok je sjajnu predstavu zaokružio već spomenuti Mandarić, svojim drugim golom, ovaj put u drugom dijelu, za konačnih 4:0.

"Fenjeraš" prvenstva, momčad Vukovara, nije bila dorastao protivnik razigranim Zagrepčanima i na konto su upisali novi poraz. Gosti su poveli golom Tadića u 29., a povisio je Petković u 43. minuti pa je već na poluvremenu bilo jasno da će gosti i šestu utakmicu zaredom ostati neporaženi. Točku na "i" stavio je, svojim drugim pogotkom, Tadić u 66. minuti.