1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 15.04.2011, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Suci: Domagoju Vučkov (Rijeka), Slaven Skender (Rijeka), Diego Žudetić (Pula)

Kranjčevićeva u znaku preokreta

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • petak, 15.04.2011.

U 25. kolu 1. HNL nogometaši Zagreba i Varaždina odigrali su utakmicu bez pobjednika, ali uz mnogo uzbuđenja u završnih 20 minuta susreta. Bijeli su na odmor otišli s minimalnih 1:0, a uoči finiša dvoboja bili su na rubu još jednog domaćeg posrtaja. Spasitelj zagrebaša bio je najbolji strijelac HNL-a Ivan Krstanović...

Besart Abdurahimi
63'
9
Franco Chiavarini
63'
23
Neven Marković
83'
Samir Toplak

Iako su oba stratega najavljivala otvorenu igru i nadigravanje nakon kojeg će jedini zadovoljavajući ishod biti tri boda na kontu, u Kranjčevićevoj se nije skupilo više od 300-tinjak gledatelja. Nešto više vremena u početnim minutama inicijativu je imala momčad Varaždina. Momci Samira Toplaka dobro su koristili prostor između Zagrebove posljednje i vezne linije i u tom je periodu gotovo svaka ničija lopta završila u njihovom posjedu, no isto nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Zagreb je goste u svoju polovicu vratio nakon 15 minuta igre, ali ozbiljnijih prilika nije bilo niti ispred Krkleca. U 20. minuti Glavica je dodao za Filipa Škvorca čiju namjeru u pravo vrijeme čita domaći vratar Goran Bašić. Isti igrač u prilici za pogodak bio je i četiri minuta kasnije, u trenutku kada je mogao pucati zastao je, a pokušaj Vugrinca u nastavku akcije čisti blok ispred Bašića. I iduća prilika pripala je gostima, Aganović u 30. minuti nakon ulaska u kazneni prostor puca preko gola.

Šest minuta kasnije prvu veliku priliku propustili su domaći preko svog najboljeg strijelca. Krstanović s dvojicom na leđima izlazi pred Krkleca, no gostujući vratar izlazi kao pobjednik. Već iduće minute povukli su bijeli kontru, Jefthonov ubačaj s lijeve strane završava na glavi Medića, a zatim samo pored lijeve Krklecove vratnice. Na drugoj strani iz prekida je pokušao zaprijetiti Vugrinec, ali i on je neprecizan kao njegovi prethodnici.

Završetak prvoga poluvremena pripao je Ivan Krstanoviću. U 42. minuti lijepo se riješio čuvara, no po ulasku u šesnaesterac umjesto udarca pada i domaća prilika odlazi u nepovrat. Samo tri minute kasnije Domagoj Vučkov ipak pokazuje na bijelu točku. U glavnoj je ulozi ponovno Krstanović koji je potom sam preuzeo odgovornost te Zagrebu na odmoru osigurao minimalnu prednost.

Prva opasnost u nastavku zbila se pred Bašićem, dupli pas s Glavicom Vugrinec je okončao udarcem preko gola. Više preciznosti nije bilo niti u udarcu Dedića na drugoj strani, igrala se 53. minuta. Sve do 68. minute u Ulici pjesnika nije bilo uzbuđenja. Šimek se tada prošetao pored nekoliko bijelih defenzivaca, no nakon izvlačenja uz liniju njegov je udarac obranio domaći vratar. Najavili su tada Varaždinci napad na Zagrebovu prednost i već u idućoj minuti na semaforu je stajalo 1:1. Put prema mreži pronašao je Glavina. U idućoj akciji ponovno gužva pred Bašićem, ali ovoga puta bez promjene rezultata.

Na ulasku u posljednjih deset minuta igre ponovno su zaprijetili gosti. Brlečićev udarac brani Bašić, a odbijenu loptu Aganović šalje preko vrata. U tim je trenucima igra Varaždinaca imala puno više smisla, zagrebaši su pokušali tek preko Krstanovića i novi pogodak gostiju visio je u zraku. Zagrebova vratara šest minuta prije kraja u njegov bliži kut matirao je Davor Vugrinec. I kada se činilo da će bijeli morati potpisati još jedan domaći poraz u 89. minuti prema Krklecu je s ruba šesnaesterca opalio Krstanović i postavio konačnih 2:2.

Iako su i Pavlović i Toplak najavili pohod na sva tri boda nakon ovakvog kretanja rezultata obje momčadi mogu biti zadovoljne osvojenim bodom.

• Byserabya16.04.2011. u 08:09
    je, tebi...ti bi rađe i da smo zgubili samo da Vuga slabo odigra ....
    Byserabya
  • Obrisan korisnik15.04.2011. u 21:32
    bod zadovoljavajući,ali kad se malo pogledaju minute u kojima je varteks primil gol (45 i 89),svakak treba žaliti za pobjedom
  • Vilenjak15.04.2011. u 20:50
    bod je zadovoljavajuć
    Vilenjak
  • Obrisan korisnik15.04.2011. u 20:47
    Strašno kak Zagreb nikak da iskoristi tu prednost domaćeg terena. Da smo dobili sad bi bili oko 7 mjesta, a ovak visimo ko luster...
  • Weasley15.04.2011. u 20:35
    opet vugrinec zabija, sad je još bliže cvitanoviću :)