1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 09.04.2011, 16:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 900
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Dražen Pejić (Vukovar)
Hrvatski dragovoljac
0:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

HD i Slaven bez pobjednika

Damir Žbulj • subota, 09.04.2011.

Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo u susretu 24. kola HNL odigrali su utakmicu bez pobjednika, ali i bez pogodaka. U prvom dijelu opasniji su bili gosti iz Koprivnice, dok su u nastavku Dragovoljci pružili bolju i ravnopravniju igru. Međutim, to nije bilo dovoljno da na ovoj utakmici vidimo golove...

Darko Čordaš
74'

Tonči Kukoč
87'
21
Marin Žugaj
90'
Davor Mladina
30
(do 77')
Roy Ferenčina

Na Sigetu su, pred 500-tinjak gledatelja, u prvom susretu subotnjeg rasporeda 24. kola HNL snage odmjerili Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo. Gostima iz Koprivnice, nakon srijede i polufinalne Kup utakmice s Dinamom, ovo je druga utakmica u samo nekoliko dana u glavnom gradu Hrvatske. Momčad Roya Ferenčine doživjela je uvjerljiv poraz na Maksimiru, no, odmarajući u tom susretu Bagarića, Vojnovića i Bušića, Ferenčina je najavio kako mu je ovaj subotnji prvenstven dvoboj izuzetno bitan.

Farmaceute su na NŠC Stjepan Spajić ugostili nogometaši Hrvatskog dragovoljca, posljednje plasirane ekipe prvenstva, ali ekipe koja u posljednjih šest susreta nije poražena i koja se zahvaljujući odličnim rezultatima u proljetnom nastavku prvenstva aktivno uključila u borbu za prvoligaški opstanak.

U prvom poluvremenu vidjeli smo potpunu dominaciju gostujućih nogometaša. Slaven je u nekoliko navrata bio znatno konkretniji, imao par prilika za postizanje pogotka, ali vratar domaćih Vidaković sačuvao je svoju mrežu. Dragovoljci su svoju priliku u prvih 45 minuta čekali iz kontranapada, međutim, nisu ozbiljnije ugrozili vrata gostujućeg sastava.

Slaven je mogao doći u vodstvo u 20. minuti utakmice. Benko je uputio odličan udarac s 20-ak metara, ali iskazao se golman Hrvatskog dragovoljca Vidaković te je lopta završila u korneru. U 34. minuti gosti iz Koprivnice nisu iskoristili još jednu izrazitu priliku. Vojnović je iz blizine pokušao svladati Vidakovića, ali vratar domaćih ponovno je spasio svoju ekipu. Od pokušaja Crnih u prvih 45 minuta treba izdvojiti samo prilike Jazvića u desetoj i Brozovića u 37. minuti, međutim, nije bilo previše opasnosti za gol Rodića.

Nastavak utakmice donio je ravnopravniji odnos snaga na terenu, a domaći nogometaši bili su aktivniji i opasniji te su oni mogli prvi do pogotka. U samom otvaranju drugog poluvremena Zlatar je pao u kaznenom prostoru, ali sudac Grizelj nije se oglasio. U 55. minuti Dragovoljci su propustili najveću priliku u dotadašnjem dijelu utakmice. Zlatar se iznenada našao ispred Rodića, ali gostujući vratar izbio je loptu u korner.

Gosti su u 63. minuti propustili realizirati slobodan udarac s ruba kaznenog prostora, a samo šest minuta kasnije odgovorili su Dragovoljci, kada Brozović nije uspio svladati Rodića. U posljednjih desetak minuta obje ekipe krenule su po sva tri boda. Bivši Dragovoljac Frljužec u 83. te Benko u 84. minuti opasno su zaprijetili, no, obrana Crnih bila je prisebna. Domaći su u posljednjim trenucima utakmice sve karte bacili na napad, ali do pogotka koji bi im vjerojatno donio sva tri boda na današnjem susretu nisu uspjeli stići.