Sedam golova u mreži Suhopolja

Ivana Strahija • nedjelja, 03.04.2011.

Od šest do sad odigranih susreta 21. kola 2. HNL, najimpresivniji je rezultat iz Suhopolja, gdje je Lučko postiglo čak sedam golova.

450 gledatelja na igralištu Park u Suhopolju vidjelo je domaćeg vratar Šutala na pravoj streljani. U svoju je mrežu taj golman primio čak sedam golova, a za Lučko su pogađali Rak (2), Fuček (2), Jakšinić, Jelić i Jeleč. Iako je poraz Suhopolja, posljednje ekipe ljestvice, protiv Lučkog, trenutno drugog na tablici, bio za očekivati, takav je rezultat nesumnjivo deprimirajući za trenera Damira Pempera i njegove momke, tim više što im je to četvrti poraz u nizu.

Po broju postignutih pogodaka sljedeća je utakmica Gorice i Međimurja, u kojoj su pala četiri gola. Iako konačnih 3:1 ne izgleda tako, gosti iz Čakovca pružili su dobar otpor lideru tablice. Mreže su u prvom poluvremenu mirovale, a prvi su poveli gosti preko mladog Kokota. No, domaćini su izjednačili svega minutu kasnije zahvaljujući Crnovu, a zatim je i lopta Menzila pronašla put do mreže iza Bešenića. Konačnih 3:1 postavio je Jankulica u sudačkoj nadoknadi.

S 3:0 je kod kuće slavio Mosor protiv sesvetske Croatije, kojoj je to prvi poraz nakon dvije pobjede. U prvom je poluvremenu za 1:0 pogodio Vučemilović-Grgić, koji je tako okrunio dominaciju domaćina, da bi u drugom isti igrač pogađao još dvaput, završivši subotu hat-trickom. Gosti su se u drugih pola sata malo pokrenuli i imali prilike, no nisu ih iskoristili.

Doma je slavio i HAŠK nad Junakom, a vratar Sinjana Runje u svoju je mrežu propustio dvije domaće lopte. HAŠK-u je to prva pobjeda nakon tri kola bez troboda, dok Junak već treće kolo ne zna za puni plijen, pa će sigurno poboljšanje bodovnog salda, i daljnji pad na ljestvici, tražiti u domaćoj utakmici protiv Mosora u 22. kolu.

Veliko veselje je pobjeda nad Pomorcem, trećeplasiranom ekipom prvenstva, donijela Brođanima, koji su u 'crvenom' dijelu tablice. Treba reći da je MV Croatiji put do pobjede nesmotrenim preoštrim startom popločio Pomorac Turkalj, koji je u 77. minuti skrivio penal te ujedno zaradio isključenje. Sigurni realizator najstrože kazne, i jedinog gola utakmice, bio je Tokić.

Doma pak je izgubio Imotski, što nije bilo za očekivati. No, Imoćani u subotu čini se nisu bili pravi, pa su Vinogradari poveli već u osmoj minuti golom Verze, što je potom domaća ekipa morala dostizati. U tome je uspio Mandarić, pa se na odmor odlazi izjednačenim rezultatom, no u drugom dijelu je vratara Gudelja uspio matirati Mladinjanin Palčić i tako svojoj ekipi donijeti pobjedu. Da kući ipak ne odu potpuno radosni 'pobrinuo' se strijelac prvog pogotka, Verza, koji je minutu pred kraj uspio zaraditi crveni karton, nakon što je dobio drugu javnu opomenu i to zbog napucavanja lopte.