Gorica pala u Kostreni

Ivana Strahija • nedjelja, 27.03.2011.

U 20. drugoligaškom kolu bilo je izuzetno interesantno, a posebno dobar dan imali su strijelci u Čakovcu, koji su postigli čak pet pogodaka. Posebno su se veselili i Pomorci, koji su svladali lidera prvenstva, ekipu Gorice.

Međimurci su s pet pogodaka pobijedili Suhopolje te se izvukli iz 'crvene zone' u kojoj se nalaze oni kojima plasman nalaže ispadanje iz drugoligaškog društva. Ne bi se moglo reći da su iskusni Međimurci imali težak posao protiv Suhopolja, jer je gostujući sastav došao s tako mladom ekipom da su se oni punoljetni mogli nabrojati na prste. Kad su k tome u 13. minuti utakmice Suhopoljci ostali bez vratara Kulića, isključenog zbog prekršaja nad domaćim Kokotom, nisu baš imali previše šansi, no hrabro su se i srčano borili do kraja, zbog čega mladoj ekipi treba čestitati.

Kod kuće je lijepi uspjeh upisao i Pomorac, koji je svladao lidera tablice, ekipu Gorice. Da je utakmica bila teška svjedoči i podatak da su mreže mirovale punih 70 minuta prije no što je lopta domaćeg Ivičića pronašla put do 1:0. Za nešto sigurnijih 2:0 pobrinuo se Šaban s bijele točke i tako nanio Gorici prvi poraz u posljednjih pet kola. Dosadašnji lideri i dalje ostaju prvi na tablici te imaju pred Pomorcem pet bodova prednosti.

A već drugi poraz za redom doživjelo je Lučko, kojem je ovog puta 'soli na rep' stavio Rudeš. Za pobjedu je Rudešu bio dovoljan jedan gol, onaj Eterovića, u 22. minuti utakmice. Zbog toga što su bodove predali gostima, igrači Lučkog su sada treći na tablici, još uvijek u 'zelenoj zoni' koja vodi u viši rang natjecanja.

Bod je doma 'posijao' i Junak, kojem je u goste svratila MV Croatia, ekipa donjeg dijela tablice. Junaci nikako ne mogu biti zadovoljni takvim raspletom situacije, tim više što su i za gol gostiju sami krivi. Točnije, u desetoj minuti je loptu u mrežu iza svog vratara utjerao Puljiz i time donio vodstvo MV Croatiji, ni krivoj ni dužnoj, a od gubitka sva tri boda je svoje suigrače spasio Kozina, pogotkom za 1:1 u 28. minuti.

Svoju petu pobjedu u ovom prvenstvu upisao je Vukovar, kojem je u goste stigao Vinogradar. Za 1:0 zaslužan je Musa, koji je pogodak postigao u 27. minuti, a do kraja utakmice Vinogradar nije uspio poravnati rezultat. Susret je inače bio izuzetno borben, a sudac Špehar nije se libio pokazivati javne opomene, te je domaćoj momčadi podijelio pet, a gostujućoj četiri žuta kartona.

Solin je sa serijom pozitivnih rezultata nastavio i protiv Imotskog ove nedjelje. Na igralištu uz Jadro Solinjani su u svakom poluvremenu postigli po pogodak, prvo je u 35. minuti strijelac bio Čerina, a zatim u 55. je pogodio Žaja. Imotski je tako doživio svoj osmi poraz ove sezone, a više sreće se Imoćani nadaju imati u idućem kolu, kad ugošćuju Vinogradar.

Dugopolje je s 2:1 nadigralo Mosor, koji nije uspio ostati u pozitivi nakon dvije pobjede za redom. Domaći strijelci bili su raspoloženi u prvom poluvremenu i postavili 2:0 (Guć, Kovač), no gosti se vraćaju u utakmicu u 64. minuti nakon gola Vučemilovića-Grgića, te se domaći do kraja susreta moraju dodatno znojiti kako bi ostali u prednosti i upisali sva tri boda.